Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 1.6.2017 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Zadig & Voltaire – Rock Your Life

Zadig & Voltaire – Rock Your Life

Protiklady sa priťahujú a o sile príťažlivosti nových vôní značky Zadig & Voltaire nemôže byť najmenších pochýb. Spoznajte novinky, ktoré sa dopĺňajú a spolu s nimi zažite nový, nepoznaný pocit slobody.

Luxus inak

Nové voňavé duo módneho domu Zadig & Voltaire je konečne tu! Dnes Vám predstavím novinky značky, ktorá sa v sortimente parfumérie Elnino.sk objavuje prvý krát. Jej názov je inšpirovaný knihou Zadig ou la Destinée (v preklade Zadig, alebo Kniha osudu), ktorú napísal Voltaire a vďaka eventom ako Fashion Week stúpa jej príťažlivosť zo sezóny na sezónu.

Zadig & Voltaire verejnosť neustále šokuje opozitami (protikladmi), ktoré je schopná spájať do jedného súrodého celku. A presne takýmto celkom sú i perfektne sa dopĺňajúce novinky predstavujúce dva odlišné svety spojené v jeden dokonalý svet.

Predstavte si Paríž so svojim luxusom a eleganciou, ktorá láka oči bohatých vyšších tried. Je to nóbl spoločnosť, smotánka, bez tučného bankového konta Vám nebude umožnený vstup a žiadnom prípade NIE štýl Zadig & Voltaire. Teraz si preto súbežne so svetom za zatvorenými dverami vybavte očiam ukryté zákutia, kde si iná skupina ľudí užíva bohémsky život plný zábavy. Presne takýto, aký vidíte vo videu.

Ako ste určite zaregistrovali, tento druhý svet nemá o nič menej lesku a nepredstavuje žitie na hranici chudoby. Okná dokorán, rocková hudba sa rozlieha priestorom, ľudia vášnivo tancujú a vietor sa im pohráva s vlasmi. O dokonalej frizúre nemôže byť ani reč a predsa je to stále ten náš elegantný Paríž. Možno trošku drahé miesto pre život, ale zábavné a dostupné aj pre bežného smrteľníka. A presne toto je Zadig & Voltaire = nová definícia luxusu podporená aj ďalšími činnosťami módneho domu, medzi ktoré patrí podpora mladých rockových umelcov. Pesničku „You Belong“ má na svedomí mladý hudobný producent The Avener so speváčkou Laurou Gibson.

Módny dom Zadig & Voltaire necháva ľudí oprobovať spojenie elegancie s cool prístupom. Nie je veľa tvorcov, ktorí by si trúfli spojiť drahý materiál (krajku, hodváb) a metalickou koženkou, džínsovinou a kombinovať šaty s bagandžami. Ani veľa parfumérov, ktorí by vložili vzácne materiály do flakónu v rockovom štýle, ktoré by si mohla s ich cenou dovoliť väčšina. A možno práve preto si značka získava toľko fanúšikov.

Rock kolujúci v krvi

Nové parfumy Zadig & Voltaire This is Her! a This is Him! odrážajú rebéliu. Je to cítiť i z čiernobieleho videa, ktoré ukazuje elegantný párik v jeden tajomný večer na rockovej párty. Spojenie čiernej a bielej, ktoré vidíme v oblečení dvojice i vo farbe flakónov je chic. Všetko nasvedčuje tomu, že títo dvaja k sebe neodmysliteľne patria. Aj parfumy sa dopĺňajú. Doslova. Vidíte, ako flakóny jeden do druhého zapadnú?

Zadig & Voltaire This is Her!

Biela fľaštička dámskej parfumovanej vody This is Her! je naplnená sebadôverou. Jej vrchné tóny ružového korenia a dominantných jazmínových kvetov sú čisté a k môjmu veľkému prekvapeniu veľmi dobre spolupracujú so srdcom tvoreným prudko jedlými elementmi. Gaštanovosmotanový krém osladený vanilkou by za normálnych okolností pripadal niekomu až príliš dezertný, ale než sa toho začnete báť, upokojím Vás. Ja v tom kréme cítim pižmo (ktoré výrobca neuvádza) a navyše sa tento krém usadil na silnom základe z kašmírového a exotického santalového dreva. Kvetiny a drevo nikdy nedovolia srdcu vybočiť z kategórie orientálno – vanilkových vôní a zapadnúť medzi gurmánske parfumy. Sladké, mliečne áno, gurmánske nie.

Čo sa mi na vôni Zadig & Voltaire This is Her! páči najviac, sú gaštanové tóny. Možno sú to práve gaštany so šľahačkou tým, čo mi tak veľmi pripomína pižmo. Niečo tomuto kombu podobné som cítila vo vôni Toma Forda Orchid Soleil, ale tam mi tento dobrý pocit zlomili kvety tuberózy, ktoré ja nemám príliš v láske. Novinka Zadig & Voltaire sa mi páči stokrát viac. Tipujem ju na veľký hit, lákadlo na mužov a rozhodne si ju kúpim. Nosiť ju radím v chladnejšie dni, ideálnym obdobím je jeseň – zima.

Parfumovaná a toaletná voda ZADIG & VOLTAIRE

Parfumovaná a toaletná voda ZADIG & VOLTAIRE

Zadig & Voltaire This is Him!

Pánska orientálna drevitá verzia má podľa mňa celkom výrazný unisex charakter. Nepríde mi byť určená pre mužov, ktorí si potrebujú niečo dokazovať drsnosťou. Skôr má taký chlapčenský feeling. Rázny, neprehliadnuteľný a predsa mierne osladený – omladený vanilkou.

Hoci vôňa štartuje čistým a sviežim nárazom sladko-horkej zmesi grapefruitu a  čierneho korenia, v jej základe sa trvácne usadilo santalové drevo. Cítiť ho tam od samého začiatku a veľmi sa mi páči. Vôňa sa však rýchlo mení. V priebehu pár momentov vôňu zaplaví vanilka, dym kadidla a po grapefruite už takmer niet pamiatky. Aj keď sa toaletná voda Zadig & Voltaire This Is Him! trošku rozloží na pokožke, vanilka s korenistým závanom a teplé drevo stále majú svoje hlavné slovo. Krémová zmes santalu s vanilkou dokázala účinok kadidla zjemniť, avšak pozor. Pre slabšie povahy to stále môže byť kúsok vyvolávajúci bolesť hlavy. Najmä v lete. Vôňu This is Him! odporúčam skôr na večer, na chladnejšie obdobie a radšej do otvorených priestorov. Je prakticky vodoodolná, silná a teda poriadny držiak, s ktorým zažijete nejedno dobrodružstvo.

ZADIG & VOLTAIRE a novinky

ZADIG & VOLTAIRE a novinky

Novinky sú navrhnuté ako moderné, mladistvé a typicky parížske kompozície hodné rockovej hviezdy i hviezdičky. Obe majú trošku drevitých a trošku korenistých tónov, ktoré sa spájajú v ďalšími zložkami nachádzajúc rovnováhu v tom, čo sa zdá byť úplne čisté a nevinné s niečím, čo je temné a záhadné. Ak milujete orientálne parfumy, tieto novinky z ponuky Vám nesmú chýbať v zbierke.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This