Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 6.4.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Zásah do čierneho, nové parfumy to vedia

Zásah do čierneho, nové parfumy to vedia

Tieto voňavé novinky  si nepotrebujú z nikoho vystreliť a predsa dajú vždy čistý zásah. Čarostrelci od značky Elie Saab, Jimmy Choo, Christian Dior a Yves Saint Laurent sú v triafaní sŕdc dobrí. Posúďte sami.

Presný zásah do srdca

Apríl si z nás rád strieľa. Raz je zima, raz je teplo, no čo už s ním narobíme? Nedovoľme mu však žiadny zásah do nášho života a prispôsobme sa. Keď bude pekne, nechajme sa vyhriať na slnku, osviežme myseľ krásnou jarnou vôňou a tešme sa. Až slnko zalezie a začne byť zasa chladno, nič nám nebráni vyraziť do spoločnosti a baviť sa. Na obe príležitosti parfuméri priniesli skvosty a novinky, s ktorými bude dobrým strelcom každý človek a ktoré samy o sebe vedia dať zásah presnejší než Amorov šíp. Priamo do srdca človeka, ktorého má parfum osloviť. Budete s nimi zvádzať i oslňovať za svitu i za mrku a dávať pozor, aby ste neprestrelili s množstvom vône. Sú to totiž naozaj zbrane silného kalibru a každá iná. Keby ste si však chceli z niekoho aj vystreliť a potrebovali tipy, v závere článku nájdete rovno dva tipy.

Elie Saab Le Parfum Rose Couture EdT – dáma s ružami

Podľa mňa by mohla mať kvetinová dámska vôňa Elie Saab Le Parfum Rose Couture takýto príbeh. Vytešujete z ruží vo váze, tvárite sa noblesne, no potom príde kamarátka a vanilkovými karamelkami a vy zabudnete na dobré móresy. Takže áno, sviežosť a elegancia verzie Le Parfum je fuč. Toto je hriech zvaný obžerstvo. (smiech)

Le Parfum Rose Couture nie je vôňa čajovej ružičky. Pred krémovou pivonkou a karamelom totiž nie je žiadny iskrivý kvet v bezpečí. Vôňa sa správa sladko a otvára sa pomaly ako vrecúško, z ktorého tá teplá farba karamelu preráža ako zo sopečného krátera. Na začiatku sa ruža snaží poraziť karamelky a aj sa jej to darí, lebo stále cítiť kvety. No a samozrejme aj ten cukor. Keď ovocný aspekt ruže (posilnený ovocnými tónmi ako broskyňa, liči, citrusy) začne blednúť, chvíľu cítim aj jazmín a pačuli, ktoré pekne spolu hrajú, ale nestúpajú do hlavy a nepredstihnú to hlavné – kvetinové lupienky ruže, na ktoré vychŕli sopka karamelovú lávu. Táto kompozícia však prekvapivo ostáva stále pomerne ľahká a kvetinová, ak na seba parfum nenastriekate bezhlavo v enormnom množstve. Tým, ako sa predvádza, mi trošku pripomína toaletnú vodu La Vie Est Belle. Tiež skvelej vône na jarný či jesenný deň. Toto je od značky Elie Saab zásah do čierneho, parfum bude istotne hitom.

Jimmy Choo Illicit EdP – dáma, ktorá preberá riadenie

Ďalší zásah do čierneho a smrteľným hriechom je vôňa Jimmy Choo Illicit. Zabudnime na karamelky a spomeňte si na zázvorové cukríky plnené medovo – pomarančovou plnkou. Ten pomaranč hrá dôležitú podpornú úlohu medu, zapamätajte si ho. Novinka vzdialene pripomína Place Vendome, Lady Million, Euphoria Gold, takže nie je to zásah doprostred pomyselného terča a svojská vôňa, ale značke hanbu rozhodne neurobí.

Páči sa mi sladkosť a teplo, ktoré z nej vychádza. Kvetinová vôňa Illicit nie je taká omamná ako zmienené orientálne kamarátky. Úvodný nástrek bol trošku prisilný, pikantný zázvorový a sladký. Vtedy som sa samej seba pýtala: „Čo ma toto spoločné s kvetinami?“No a potom sa vôňa pomiešala a splynula s kvetinovými ružovo – jazmínovými elementmi. Santalové drevo doplnilo krémovosť, vôňu zjemnilo a dostalo ju spolu s pomarančom až na virtuálnu hranicu, pri ktorej sa už vône považujú za vzdušné, až som začínala pochybovať, či ide stále o tú istú vôňu. Presne to isté robí aj vôňa Giorgio Armani Code. Illicit je podobne teplá vôňa na večer, sladká, zmyselná, až taká doslova magnetická, ale nie uspávajúca a magnetická v zmysle „lepkavá“. Na dovolenke pri mori vo vlhkejšom vzduchu vynikne ešte viac.

Christian Dior Poison Girl EdP – konečne „jed“ pre mladé dámy

Na vôňu Christian Dior Poison Girl som sa veľmi tešila. Úplne najviac vyniká moja obľúbená vanilka, doplnená náznakom drevitosti tonkových bôbov a horkého pomaranča. Aj tu našla mandľa svoju sexy úlohu, ale táto je ako mandľa v cukre. Nebol to od značky zlý zásah do pôvodnej kompozície. Nevyniká horkosťou vzniknutou pri pražení, je to krémová a nežnejšia delikatesa. Výrobca uvádza sa aj ružový tón v srdci, ale v mojom vnímaní vône ako celku všetky tieto zložky ako keby obalilo hniezdo z vanilkových cukrových nití, ktoré si možno nebudete na začiatku tak ceniť. Ako keď cukrár vytvorí okolo dezertu cukrové vlasy, ktoré dotvárajú krásnu dekoráciu, no my sa už tešíme, kedy ich vložíme do úst a dielo pokazíme. Keď sa „cukríkovosť“ rozpustí, vanilka a mandle sa ešte viac zomknú a vôňa sa priblíži k Hypnotic Poison. V závere sa takmer zhodovali.

Mladá orientálno – vanilková Poison Girl však nemá takú výdrž ani silu. To by zrejme v prípade vône na večer cielenej pre mladšie skupiny ani nerobilo dobrotu. Novinka je dušou mladistvá a chce mať viac tvárí. Asi ako mladá dáma, ktorá už stojí nohami pevne na zemi, ale hlavu má stále plnú snov. Poison Girl si osvojila zvodnosť, šarm, nechala si však hravosť a ja mám pocit, že ten ružový flakón sa na mňa usmieva a žartuje so mnou.

Nočná diva Yves Saint Laurent Black Opium Nuit Blanche

Nedá mi, aby v mojom podaní neprešla orientálna – korenistá novinka Opium Nuit Blanche porovnaním so staršou sestrou. Teším sa z kávy, sladkej vanilky a výhodnej odľahčenosti, pôvodná Black Opium Nuit parfumovaná voda je sladšia. Páči sa mi aj prídavok pižma, čím sa nový parfum priblížil vlaňajšej novinke – toaletnej vode. Má však inú osobnosť a myslím, že kto sa nenašiel v predošlých dvoch vôňach, v tejto už naozaj nie je nič, čo by mohlo dráždiť niekoho nos.

Ani to bourbonské korenie nebolo zlým nápadom. Aj keď novinka pôsobí čisto, mäkko a splývavo po celý čas, až mi pripomína šaty zo 100% bavlny, korenie dáva vôni lepší rozlet a dobre namierilo raketu typu zem-vzduch pre presný zásah do snov mladších generácií. Má to prozaický dôvod. Každý dobre vie, že na vôňu kávy musí žena dozrieť. Zvlášť pre deti je temná, nepríjemná a výrazná až horká. Skladba vône YSL Opium Nuit Blanche dokonalo prepojila temnotu s krémovým santalovým drevom a vanilkou, z ktorej tá horkosť nevylezie ani náhodou. V tejto kapučínovej zmrzline s nutnou dávkou bielych kvetín sa už podľa názvu „Blanche“ skrýva niečo nepoškvrnené, čisté, nevinné ako mladé žieňa. Keď káva odoznie, ostane po nej len jemný púdrový poprašok ryže a vanilka, čím sa mi opäť pripomína Hypnotic Poison, len vo forme prístojnejšej pre terajšie obdobie. Mladé štebotavé devy nepotrebujú večer mužov omámiť a odrovnať. Chcú s nimi predsa tancovať.

Magnetický muž Yves Saint Laurent L´Homme Ultime

Tak tento kúsok je pravým opakom známej vône La Nuit de L’Homme. Nie chlapská noc, ale je tu svieži chlapský deň. Nepoviem, že by práve odskočila ďaleko od línie bezpečných vôní. Snaží sa využívať už osvedčené ingrediencie, chce byť svieža, citrusová, bylinková, skrátka ako mnoho iných. Šalvia, kardamóm, zázvor, citrusové a drevité tóny. Práve prvé tri zmienené položky vítajú parfum s jeho korenistým švihom v rodine L’Homme s otvorenou náručou.

Ale niečo zvláštne tu predsa je. Opakovaným privoniavaním som zistila, že táto drevito – kvetinová vôňa s pižmom je silno návyková a že sa od nej akosi neviem odtrhnúť. Jej jednoduchosť podporená osvedčenou klasickou skladbou predsa len pustila vonku jeden tón, ktorý som nečakala. Je to minimálny zásah do mužnosti, lebo ide o kvet ruže, ktorá je vnímaná aj ako mužský prvok. Táto pánska vôňa rozkvitla a ruža v nej dominuje, ale nevyznieva neprirodzene, škrobene, zženštilo a ani nevynucuje pozornosť. Je ako chlap, ktorý si odmietol obliecť sako a uzol na kravate má niekde na prsiach, len aby mali z neho baby dojem, že je šedou myškou. Ale pritom si dobre uvedomuje, že je sexy a práve po takýchto sexy chlapíkoch ony pôjdu. A to by som povedala, že áno, táto novinka funguje ako vábnička. Aj keby mali nervy zo železa, majú smolu. Magnet je magnet a priťahuje.

Vtipný flakón = zásah do srdca človeka, ktorého chcete rozveseliť

Tak teraz už odbočme od vážnej témy a poďme k strieľaniu si z ľudí. Ale takému príjemnejšiemu, lebo tieto výstrelky vážne môžu niekoho potešiť i rozosmiať. Je to zásah do čierneho, priamo doprostred terča, lebo tieto parfumy, hoci nie novinky, nikoho neurazia.

Zásah od ostrostrelca značky Replay a Viktor & Rolf

Zásah od ostrostrelca značky Replay a Viktor & Rolf

Komu sú blízke aromatické korenisté a drevité korenisté arómy, pre toho bude takýto darček vtipom. Takýto vtipný zásah k potlačeniu nudy však v konečnom dôsledku vypáli dobre. Nie je to až taký odklon od normálu. Ide skôr o žartovný obal než o „vtipný“ parfum. Pánska vôňa Relover od značky Replay je zmesou zmyselnosti a sily. Čerstvé korenie sa prelína so sviežim ovocím a tajomným základom. Flakón má vyzerať skôr ako detská hračka, než nejaká zbraň, ale v konečnom výsledku vlastne nestrieľa slepými nábojmi ani vodou. Je to príjemná vôňa na deň.

Ak potrebujete niečo ostrejšie na večer, potom odporúčam granát. Viktor & Rolf Spicebomb je parfum ako ostrý chlapík. Pikantné tóny, koža, sladký tabak, elegantný vetiver a citrusy. No čo viac ešte potrebuje muž, keď ide hrať zvodcu? Že to nie je Váš / jeho štýl a nepotrebujete drvivý dopad? Granátový flakón má aj sviežejšia verzia Viktor & Rolf Spicebomb Eau Fraiche ideálna na jarný a letný deň. Značka Viktor & Rolf ponúka aj kvetinové granáty pre dámy.

Neviem, ako sa tieto novinky a tipy pozdávajú Vám, no pre mňa sú tie vône zrelé na zásah policajnej jednotky. Mieria presne, strieľajú ostrými a robia svojich nositeľov vražedne zvodnými. Ale vražda nezáujmu vo svojej podstate nie je zločin. Tak namieriť a páliť. Kam? Do kamennej predajne Elnino.sk v Bratislave v OC Cubicon alebo do e-shopu po jeden flakón. (smiech)

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This