Pages Menu
FacebookRss

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 4.12.2014 v Poradňa, Styling, Vlasová kozmetika | Bez komentárov

Žehlička na vlasy a Vašich 10 chýb

Žehlička na vlasy a Vašich 10 chýb

Ak majú Vaše vlasy ostať krásne, lesklé, hladké a hlavne zdravé, ušetrite ich traumy, ktorú im spôsobuje žehlička na vlasy. Vyhnite sa najčastejším chybám, ktorých sa dopúšťame pri skrášľovacích procedúrach a nerobte zo žehličky úhlavného nepriateľa Vašich vlasov. Budete sa čudovať, ale niektoré postupy Vám možno budú povedomé.

Keď sa dámy chystajú von, urobia všetko preto, aby nestrácali drahocenný čas zbytočnosťami. A tak sa stáva, že často postupujeme rutinne, bezmyšlienkovito, alebo si dokonca mnohé úkony skrátime na minimálnu dobu. Než najbližšie ožehlíte svoje vlásky expresnou rýchlosťou, prečítajte si tieto rady a možno sa Vám odnechce ponáhľať. Žehlička na vlasy je veľmi dobrý pomocník pre vlasový styling, no aj dobrý pomocník dokáže časom zmeniť vlasy na nepoznanie. Budú suché, lámavé, rozštiepené, veľmi jemné a krehké. Môžu elektrizovať a krepovatieť. Čo s vlasmi robíme nesprávne? Veľa vecí.

1. pred žehlením vlasy neochránime žiadnym prostriedkom

Úprimne, videla som možno jednu dámu z desiatich, ktorá vlasy pred žehlením nastriekala ochranným prostriedkom. Ak si vlásky žehlením upravujete tak 4 – 6 krát za mesiac, možno by to ustáli, no na častejšie žehlenie si radšej zaobstarajte ochranný sprej. Zo sortimentu Elnino.sk vrelo odporúčam vlasový sprej na ochranu pred teplom Tigi Catwalk Haute Iron Spray. Môžete ho použiť pred kulmovaním, fénovaním i žehlením a koruna Vašej krásy bude v bezpečí.

Akcia na vlasovú kozmetiku Tigi - 5% zľava na všetky produkty poskytnutá Elnino.sk

Akcia na celý sortiment vlasovej kozmetiky Tigi na Elnino.sk platí od 2. 12. 2014 do 8. 12. 2014.

2. žehlíme aj vlhké vlasy a nenecháme ich ani vyschnúť

Ide z vlasov para alebo vydávajú zvuky, keď si žehlíte pramienky? Pozor, to je najkratšia cesta do vlasového pekla, pretože to znamená, že vlasy poškodzujete dvojnásobne. Žiadny vlas nie je taký náchylný na poškodenie ako mokrý vlas. Nikdy nevyrovnávajte vlasy po sprchovaní ani kúpeli. Musia byť dokonale vyschnuté, kým po nich prejde žehlička.

3. pred žehlením každý pramienok neprečešeme

Je veľkou chybou neprečesať každý pramienok pred ožehlením. Možno s tým bude viac práce, no skúste pomyslieť na to, ako dva skrížené vlasy pritlačí žehlička k sebe a teplo s tlakom ich lámu. To neznie práve príjemne, však? Takže zoberte hrebienok a pekne česať.

4. žehlíme zbytočne veľké pramene

Ostávajú niekde vlasy neožehlené? Možno si beriete naraz priveľa vlasov naraz. Teplo ich neprehreje rovnomerne a potom vyzerajú nedokonalo. Ak máte dlhšie alebo kučeravé vlasy, možno by ste viac ocenili žehličku s väčšou žehliacou plochou, než chvatne žehliť alebo naopak žehliť príliš dlho.

5. jeden prameň žehlíme aj viackrát alebo žehlíme prerušovane

Piaty bod čiastočne súvisí so štvrtým. Dajte na moje rady a nikdy sa pri tejto činnosti neponáhľajte a plne sa sústreďte. Radšej vezmite jeden menší pramienok a postupujte súvislým pohybom od korienkov vlasov až po končeky. Nezastavujte a ani neopakujte pohyby na tom istom prameni. Zastavenie spôsobí nerovnosti a záhyby, opakovanie pohybov poškodzovanie.

6. nechávame žehličku na maximálnej alebo minimálnej teplote

Radšej majte žehličku, kde je už prednastavená nejaká optimálna teplota, než by ste mali experimentovať s vlasmi. Nízka teplota vlasy dobre neprežehlí, vysoká ich zničí.

7. nenecháme ani vlasy vychladnúť a už ich dávame do vrkočov

Ožehliť vlasy a šup šup do vrkoča či čelenky? Chyba. Mokré vlasy, čerstvo vysušené vlasy fénom, ožehlené… všetky sa poškodia rýchlo. Aj 5 – 10 minút na vychladnutie, ktoré vlasom darujete, urobí veľký rozdiel. Vyskúšajte a uvidíte.

8. nikdy žehličku nečistíme

Čistota pol života, ale napadlo niekomu vyčistiť žehličku? Po žehlení ju čistiť nebudete, je predsa horúca. Tak ju mnoho žien len vypne, nechá ležať, ide do práce a keď sa vrátia, žehličku strčia do skrine aj s „pamiatkou“. Je pravda, že mikróby teplo aj tak zničí, no zvyšky kožného mazu ostávajú.

9. Vaša žehlička na vlasy by mohla byť archeologický artefakt

Krátky a vždy zamotaný kábel, príliš nízka alebo príliš vysoká prednastavená teplota, nevyhovujúca veľkosť a materiál platničiek, to všetko robí úpravu vlasov náročnejšou. Pokiaľ si vlasy žehlíte častejšie, investícia do modernejšej žehličky sa vyplatí.

Žehlička na vlasy GHD IV Periwinkle Styler Pastel Collection z ponuky Elnino.sk

Žehlička na vlasy GHD IV Periwinkle Styler Pastel Collection

Žehlička na vlasy GHD IV Periwinkle Styler Pastel Collection z ponuky Elnino.sk má 2,7 m dlhú šnúru, takže s ňou bez problémov budete manévrovať po kúpeľni i svojej izbe. Kábel je otočný. Môžete vykonávať rôzne pohyby bez toho, aby sa Vám zamotal alebo odtrhol. Vďaka keramickej tepelnej technológii krásne narovná vlasy a optimálne nastavená teplota ich nezničí. So žehličkou vyčaríte rovné vlasy, vlny i kadere. Vychladnutie trvá cca 20 minút a ak ju 30 minút nepoužijete, sama sa vypne. Môžete ísť teda s pokojným svedomím do práce. Riziko požiaru zažehnané.

Nemáte rada rovné vlasy a chcete lokne? Potom vyskúšajte kónickú kulmu od Tigi Pro Professional Fat Curl Stick, ktorá je momentálne v akcii. Aj jej kábel je otočný a povrch keramický, aby optimálne rozložil teplo na celý vyhrievaný povrch a šetril Vaše vlasy.  Kulmu môžete nastaviť až na 25 teplôt až do 195°C, čo na vlásky úplne stačí. Rady, ako vlasy nezničiť, sa Vám rozhodne budú hodiť i pri natáčaní a vytváraní kučierok rôznych veľkostí s kulmou.

10. nevyužívame všetko, čo žehlička na vlasy dokáže

Môcť si na platničke žehličky pripraviť volské oko alebo toast na raňajky, to znie pekne ale nereálne. Žehličkou si však môžete kedykoľvek prežehliť opasok, okraj závesu, golier či manžety na košeli. Keď už ju raz nahrejete, prečo nevyužiť teplo? Žehlička ako žehlička, nie? Aj Vaša domácnosť a oblečenie môžu vyzerať tip-top spolu s Vami.

Ako málo stačí a inak zdravé vlasy sa zvrhnú na problémové. Neopakujte chyby, poučte sa a Vaše vlasy budú žiariť zdravím.

[Total: 1    Average: 4/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This