Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 17.12.2015 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Zima je bez snehu, bude v kvete?

Zima je bez snehu, bude v kvete?

Zima v tej pravej ľadovej podobe nie a nie prísť. Ale nie každému vadí neprítomnosť snehu. Príroda v niektorých lokalitách Slovenska kvitne a nové parfumy ako horúce novinky veselo kvitnú tiež.

Zima v kvetoch

Lyžiari hromžia, na horách je snehu málo a nie všade sa dá lyžovať. Takáto zima je pre nich ako za trest. Tí ostatní, vrátane mňa, nevidia všetko tak negatívne. Keď už musíme vystrčiť nos z domu, aspoň nám neumrzne. Len jemne červené líčka rozhodne majú moje áno, chodníky bez rozmáčaného snehu alebo ľadu tiež. A takáto zima má ešte jednu skrytú výhodu. Môžeme pokojne nosiť parfumy, ktoré by sme inak vyťahovali až na jar alebo v skoré leto. V týchto poveternostných podmienkach a teplote ich jemné kvetinkové tóny nezaniknú tak, ako by zanikli v treskúcom mraze. Mráz by krehké kvetinky zničil. Táto zima teda nebude priať len orientálnym a sladkým parfumom. Novinky, ktoré dnes predstavím, netreba šetriť na jar. Už teraz je ten správny čas ich vyskúšať.

Dolce & Gabbana Light Blue Swimming in Lipari

Na plávanie je asi naozaj priskoro, no na sviežu vôňu alebo dovolenku pri mori nám nikdy nezájde chuť. A niekto možno pôjde na Vianoce do trópov. Zima nezima. Nech si páni so sebou vezmú túto aromatickú akvatickú novinku značky Dolce & Gabbana, alebo doma prikúrte a urobte si exotiku priamo v obývačke. Pánsky parfum Light Blue Swimming in Lipari Vás prenesie na pláž. Rozpamätáte sa na vzduch, v ktorom soľné výpary uľahčujú dýchanie? Aj táto vôňa má v úvode úplne autentické tóny s oceánskou sviežosťou. Možno tvorca pozeral nejaký dobrodružný film, kde sa inšpiroval stroskotancom. Mužným alfa-samcom, ktorý si na opustenom ostrove nazbieral citrusové ovocie na cestu, z dreva postavil loďku a teraz sa plaví k brehom obývanej krajiny. Len on a voda okolo neho. Možno bude musieť posledné metre preplávať, ale so sviežou vôňou Dolce & Gabbana Light Blue Swimming in Lipari si pomyslí, že by plávanie vo vlnách hádam aj zvládol.

Shiseido Ever Bloom

Rozkvitnutá kvetinová vôňa Shiseido Ever Bloom nie je zrovna môj štýl, no viem, že jej zloženie – založené na princípe odlišnosti západnej a východnej kultúry – sa dámam milujúcim kvetinové vône sa rozhodne páčiť bude. Zámer totiž perfektne vyšiel. V protipóloch sa tu ukazuje neha a sila, poetika verzus akčnosť, delikátnosť až plachosť a im v protiklade ťažká zmyselnosť. Ako keby som videla slovenskú dámu v štýlovom outfite ako elegantnú Francúzku, ktorá príde domov, zhodí baretku, šaty, nahodí župan a hneď je z nej gejša. Tajomnú dámu, pri ktorej muž nikdy nevie, čím ho prekvapí. Elegantný jazmín s pomarančovými kvetmi si striedavo odovzdávajú štafetu s nežným lotosovým kvetom a sviežou gardéniou. V základe zasa bojuje o priazeň drevo hinoki s pižmom. Zima nebude vhodným obdobím pre tieto zložky, skôr jar, ale keďže vonku až taká zima nie je, pokojne po nej siahnite. Shiseido Ever Bloom pôsobí nie úplne originálne, zato ľahko, vzdušne, veľmi dobre dýchateľne, že jej vlastne ani nie je čo vytknúť.

Mont Blanc Lady Emblem

Ak sa Vám pánska vôňa Mont Blanc Emblem zdala dosť dobrá, tak nová cyprusovo – ovocná dámska vôňa Mont Blanc Lady Emblem je taká dobrá, že by sa dala na chlieb natrieť. Doslovne. Na mysli mám jej podobnosť s ďalšou „džemovou“ vôňou Baby Doll od Yves Saint Laurent. Pozrite ich podobne tvarované flakóny. Táto novinka ale nenesie rukopis dievčaťa, z ktorého sa práve stáva zrelá žena. Je tu trošku iný druh exotiky a tento džem nie je čerstvo uvarený, ale ešte viac vyzretý, chute i vône sa prepojili a začína byť aj mierne pikantný. Ruža vonia nie ako ružičky zo záhrady, ale skôr ako ruža zo sprchovacieho gélu alebo nejakej high-end dekoratívnej kozmetiky. Jej krásu podčiarkol výsostne ovocný úvod s džemom a malinovopižmovým základom, ktorý bude stále prítomný a nedovolí srdcu príliš zasahovať do svojej ovocnej hry. Pre niekoho to možno bude škoda, no presne ako vypovedal výrobca, parfum Mont Blanc Lady Emblem je ľahký, ale tiež komplikovaný. Ako dáma, ktorá sa na muža chvíľku šarmantne usmieva, no potom vyrukuje s nemravným návrhom a vyrazí mu dych. Buďte si isté, že keď dá nápadníkovi na kartičke svoje telefónne číslo, hneď si pôjde do overiť jeho správnosť.

Zima a Vianoce s darčekom Mont Blanc Lady Emblem

Zima a Vianoce s darčekom Mont Blanc Lady Emblem

Nino Cerruti 1881 Edition Blanche

Rok 1881 bol prelomový. Práve v tom období sa zrodil nápad založiť značku, ktorej dobré meno sa rozšírilo do celého sveta. Vôňa Nino Cerruti 1881 sa rovnako preslávila a jej úspešnou nasledovníčkou by mohla byť aj nová vôňa Nino Cerruti 1881 Edition Blanche. Pýtate sa, či sú tieto vône rovnaké? Z časti áno, z časti nie. Novinka obsahuje podobné i rovnaké zložky, no je značne zjednodušená a tentokrát aj púdrová. Snaží sa nám ukázať prírodu v inom okamihu. Pôvodná verzia bola ako letný deň na lúke, novinka Vás presunie v čase o čosi skôr do jarných časov. Zima sa teraz nerieši, lebo tu kvitne mimóza a heliotrop a fialka so svojimi listami zasa dáva svieži nádych zelene.  Hoci vôňa patrí do kategórie kvetinovo – drevitých pižmových vôní, ani tu sa základu vône neumožní prekričať kvety. Vanilku a pižmo ucítite až v samom závere. Som názoru, že horúce leto by neukázalo skutočnú ľahkosť Nino Cerruti 1881 Edition Blanche. Ideálne obdobie bude jar, jeseň a ak nebude príliš chladno, tak aj táto zima.

Bentley Infinite Intense

Značka Bentley tento rok priniesla nie jednu, ale rovno dve vône z edície Infinite. Mňa osobne ale viac nadchla intenzívna aromatická drevitá verzia Bentley Infinite Intense, ktorá sa bude na pokožke muža vynímať aj keď vonku trošku prituhne. Zima jej neublíži. Novinky mi nápadne pripomínajú vôňu Hermes Terre D Hermes, ktorá je však cenovo úplne niekde inde. Ak budete zháňať niečo podobne štýlové, svieže i teplé zároveň, sršiace optimizmom a priateľské k peňaženke, teraz máte skvelé tipy. Na svoje si prídu aj páni, ktorí by si vôňu Hermes kúpili, no vadili im citrusyBentley Infinite Intense ich v úvode nemá, čo sa priaznivo odrazilo aj na jej výdrži. Obohatená bola aj o živice, muškátový oriešok a ďalšie koreniny. Obe novinky Bentley majú inak rovnaký drevitý základ s vetiverom, cédrovým drevom, pačuli a sympatický, aromatický, bylinkovo – korenistý prejav. Verzia Intense však nabrala viac sily. Bolo povedané, že ide o elegantné vône, no ja ich tak nevidím. Kto novinky Bentley Infinite a Bentley Infinite Intense ucíti, pred očami sa mu vybaví muž ako dokonalé dielo prírody spätý s lesom, len prenesený do mestského prostredia a oblečený do saka s kravatou. Ale stále drsný a mužný. Dobrá práca.

Christina Aguilera Touch of Seduction

Ako sa vyjadrila Christina, jej kvetinovo – ovocná vôňa Touch of Seduction by mala inšpirovať každú dámu, aby sa nebála prejaviť to, čo je dané ženám prirodzene – ich zvodné JA. Evokuje myšlienky na ružové lupienky na posteli. Každý si domyslí, čo ďalšie zima so svojimi dlhými večermi prinesie. Ak potrebujete nabrať odvahu prežiť dobrodružstvo, vôňa by mohla byť dobrým začiatkom. Jej flakón možno nie je až taký zvodný, ako by mohol byť, no jeho vnútro má väčšie čaro. Skrýva sa v ňom nekomplikovaná vôňa liči, malín s dotykom vanilky na každodenné nosenie. Pokojne aj inokedy ako na večer, nepríde mi ani príliš sladká a už vôbec nie ťažká. Ruža (najdominantnejší kvetinový tón) a ďalšie púdrové kvetinové nôty by možno v iných prevažne ovocných kompozíciách pôsobili púdrovo a starosvetsky, ale nie v zamatovej vôni Christina Aguilera Touch of Seduction. Ak máte okolo tridsiatky, toto zloženie pochopíte a možno aj náležite oceníte.

Nielen táto posledná, ale každá jedna vôňa je najlepšia pre toho, kto chápe, čo mu chce povedať. Parfum musí k človeku ladiť ako životný partner a ja verím, že pre každého z nás existuje tá pravá a dokonalá vôňa. Možno ju nájdete práve medzi týmito novinkami.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This