Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 10.11.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Zvádzanie dvakrát a zakaždým inak

Zvádzanie dvakrát a zakaždým inak

Zveďte svojho milovaného svojou vôňou. Na zvádzanie nepotrebujete žiadne špeciálne triky. Stačí pohľadať inšpiráciu v prírode, kde ju našli i parfumy Marc Jacobs Honey a Cartier La Panthere Legere.

Zvádzanie a prírodná taktika

Márne by Vám niekto dával rady, ako sa naňho pozrieť, ako sa usmiať, čo povedať, čo si obliecť… Zvodné pózy si možno nacvičiť doma pred zrkadlom a v ženských magazínoch by ste určite našli aj nejaké návody na sofistikované líčenia, no každý muž by Vám povedal, že takéto zvádzanie nestojí za nič. Pokiaľ vedľa Vás stojí ten pravý, určite nechcete pred ním hrať divadielko až do konca života. Ani Vy by ste o to nestáli.  Všetci chceme vedieť, s kým máme tú česť a všetci by sme radi o tom druhom zistili čo najviac.  Mnoho napovie aj vôňa. Mala by ladiť s Vašou povahou, lebo pre zvádzanie, rovnako ako pre plnohodnotný vzťah platí jedno – mali by ste nájsť správnu mieru a ostať sama sebou. Ste sladká žienka a optimistka, alebo ste elegantná divoška? Možno som pre Vás práve našla Váš nový ideálny parfum.

Marc Jacobs Honey

Vône Marca Jacobsa sa preslávili krásnymi a mierne výstrednými flakónmi, ktoré vždy odrážajú to, čo je v nich ukryté. Výnimkou nie je ani medovo sladká vôňa Honey s ovocným a kvetinovým buketom, ktorá je už na pohľad i na prvé ovoňanie presiaknutá slniečkom a sladkým nektárom z nožičiek včiel. Sladkosť, radosť, zdravá drzosť, hravé zvádzanie a energia, presne toto vyžaruje z flakónu vo farbe šampanského, so žltým vŕškom, ozdobeného bodkami a niečím, čo má aspoň farebne pripomínať včielku. Vôňa ale našla svoju inšpiráciu aj v ľudskom svete. Inšpirovala sa bezstarostnou, energickou a vždy pozitívne naladenou ženou, ktorá je presne ako včielka. Proste sladká a nežná.

Sladké zvádzanie

Po prvotnom vyskúšaní som očakávala niečo prehnane sladké, ale vôňa kvetinovo – ovocného parfumu pre dámy Marc Jacobs Honey milo prekvapila. Je energická, preto sa perfektne hodí na každodenné nosenie v lete, na jar i jeseň, ale ani náhodou nie presladená a pocitovo „lepkavá“. Nosila by som ju bez problémov aj v chladných dňoch ako je ten dnešný, aby mi priniesla dobrú náladu.

Marc Jacobs Honey pre sladkú dámu

Marc Jacobs Honey pre sladkú dámu

Vôňa Marc Jacobs Honey sa otvára sviežimi tónmi citrusov. Cítila som šupku i dužinu pomaranča, mandarínky, šťavnatú hrušku, ktoré si velebia v mise so sladkým punčom. Úvod je pomerne silný a nie veľmi na jeseň, ale po chvíli sa rozleží do menej ovocnej a viac kvetinovej vône s medovým (u niekoho skôr vanilkovým) pozadím. Nie je to čistý med, skôr medovina alebo nejaký nektár, ktorý prepožičiava parfumu viac ovocnú než sladkú vôňu. Prirovnala by som ho k peľu. Ani ten predsa nepôsobí presladene. Na svedomí to má broskyňa a kvetinové srdce tvorené zemolezom a kvetom pomarančovníka, ktoré sa okolo Vás ovinú ako závoj lúčnej víly a výrazne ovplyvňujú výsledný dojem.

Pokiaľ nemáte v láske sladké vône, s Marc Jacobs Honey sa asi kamarátiť nebudete, no milovníčky kvetinovo – ovocných parfumov z nej budú rozhodne unesené a rady si postavia tento krásny flakónik na svoj toaletný stolík.

Cartier La Panthere Legere

V roku 2014 predstavila značka Cartier divokú šelmu La Panthere, ktorá upútala pozornosť krásnym flakónom s vizuálom hlavy pantera. Novinka veľmi rýchlo zaujala čestné miesto medzi najlepšími kúskami, aké parfumový svet potreboval a stále potrebuje. Ja stále tvrdím, že pre a zvádzanie s eleganciou a s istou dávkou rebélie azda niet vhodnejšej vône. Ak ste sa do jej skvostného flakónu a omamného kvetinového kúzla, zaiste ste sa nevedeli dočkať, kedy sa u nás objaví novinka Cartier La Panther Legere a v apríli sa tak naozaj stalo. Vôňu Cartier La Panthere Legere som v krátkosti predstavila v článku  Energia na počkanie od parfumových noviniek. Aká je teda mladšia sestra pantera? Je rovnako elegantná?

Divokosť i neha súčasne

Nová panterica La Panthere Legere svoju podobnosť a príslušnosť do rodinky Cartier nezaprie. Kvety, mach, sladké a suché tóny sušeného ovocia, živočíšne tóny kože a pačuli, to proste muselo byť. Pižmový základ v kombinácii s kožou opäť prináša to zvláštne napätie, ktoré dodáva inak krémovej a elegantnej vôni drsnejší a šelmovitejší charakter. La Panther Legere však pôsobí odľahčene a viac nadnesene, ako už sám názov napovedá.

Cartier La Panthere Legere pre zvádzanie ako šelma

Cartier La Panthere Legere pre zvádzanie ako šelma

Kompozícia je obohatená o novú ingredienciu – exotický kvet tiare, ktorý sám o sebe dosť pripomína kokosové opaľovacie mlieka. Táto ľahko exotická atmosféra dodáva vôni nový smer a viac žiarivosti než mala pôvodná verzia, kde stála gardénia sama proti chypre a ovocným tónom. Pôsobením tiare vznikla jemne sladká vôňa, ktorá v sebe zreteľne nesie elegantné známky pôvodnej verzie Cartier La Panthere navodzujúcej sebaistotu a skrytú silu, no je tu aj niečo nové. Tento panter ale nie je nový živočíšny druh. Ide o toho istého a elegantného pantera, len sa dal viac do pohybu. Veselo skáče a šíri svoju krásu široko. Je postriebrený kvapkami vody a navoňaný ovocím i zeleňou, s ktorou prišiel na svojich cestách do styku.

Cartier La Panthere Legere sa dá nosiť na jar, jeseň i v lete, no nečakajte nič jemného a nenápadného. Aj nová cyprusovo – kvetinová verzia Legere je stále rovnako spontánna a priama. Ak sa chystáte niekoho očariť a namiesto nesmelých pohľadov na svoju korisť volíte priamy útok a otvorené zvádzanie, tento dámsky parfum bude dobrou voľbou.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This