Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 21.10.2014 v Dekoratívna kozmetika, Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Ako nosiť rúž (a sebaisto)

Ako nosiť rúž (a sebaisto)

Páčia sa Vám dámy s výrazne namaľovanými perami, ale sama by ste si na niečo také nikdy netrúfla? Zmeňte to a ešte dnes. Nielenže Vás naučíme, ako s rúžom zaobchádzať a dáme Vám užitočné tipy, ale naučíme Vás nosiť rúž so všetkou hrdosťou.

Červený rúž ako rarita

Je to tak, dámy červené rúže nechcú nosiť. Buď ich nevedia používať, alebo sa necítia na farby. Radšej teda siahajú po nenápadných odtieňoch. Je to aj Váš prípad? Skúste prehodnotiť svoj postoj. V rozhovoroch pre dámske časopisy muži viac krát priznali, že dámu, ktorá nosí červený rúž, podvedome vnímajú ako sebaistú, príťažlivú a zmyselnú. Poďme teda radiť, ako nosiť rúž červenej  či inej výraznej farby tak, aby ste sa cítili a aj vyzerali dobre.

1. Pripravte pokožku na rúž

Zapamätajte si, akýkoľvek výrazný rúž upozorní na každý nedostatok na Vašej tvári. Pokiaľ teda nemá dokonale jednotnú farbu, treba s tým niečo urobiť. Zamaskujte škvrny, použite dobrý krém, aby pleť nebola suchá a prípadne si doprajte peeling. Ak máte nejaký s jemnými čiastočkami, dajte trošku peelingu aj na pery, ale naozaj to nesmie byť nič drsného. Mali by pery dodriapať, tak to už radšej použite zubnú kefku. Obrúste pery len jemne a natrite balzamom, ktorý nezanecháva mastný povrch, len hydratuje. Získate tak perfektný podklad pod rúž.

2. Iný podklad pod rúž

Podkladom môže byť vyššie spomínaný balzam na pery, dobrý denný hydratačný krém, ale existujú tiež profesionálne podklady priamo určené na líčenie pier. Tie nielen výborne vyhladia povrch, ale zafixujú na ňom farbu a Vy tak nemusíte riešiť, či máte so sebou na obed brať rúž alebo nie. Z podkladov by naše tipy smerovali na bázu od Elizabeth Arden.

Ďalšou dobrou pomôckou je obyčajný mejkap a púder. Ak pery potriete mejkapom alebo prepúdrujete, niektoré druhy rúžu na nich priľnú lepšie. Aj medzi jednotlivými vrstvami ich môžete poprášiť púdrom. Aby sa rúž nerozmazal, môžete použiť linku vo farbe rúžu, ale nie je to podmienka. Záleží od dizajnu.

3. Rozhodnite sa pre dizajn

Aj červená sa dá nosiť viacerými spôsobmi. Nikde nie je povedané, že červená farba musí pochádzať len z jedného produktu, že nemôžete použiť viac farieb a že to musí byť za každú cenu práve rúž. Profesionáli radi experimentujú a vytvárajú si vlastné návody na líčenie. Používajú pri tom štetec. Zaobstarajte si aj Vy jeden a môžete sa hrať. Ak ste sa rozhodli vyskúšať to, tu sú pre Vás aj nejaké návody:

Hviezda a stredobod pozornosti

Že je pery dobré orámovať ceruzkou? To už dávno viete. Nuda a navyše tu hrozí, že keď sa Vám rúž rozmaže, budete vyzerať ako klaun. Maskéri celebrít pery nielen orámujú, ale ich tou ceruzkou aj vyplnia. Potom len tak ledabolo nanesú hrubú vrstvu rúžu, štetcom ho rozotrú smerom k okrajom a poriadne popritláčajú, aby sa tie dve textúry pekne zmiešali. Nakoniec vezmite štetec, urobte leskom na pery malé bodky uprostred a pery k sebe pritlačte. Ak nebude lesk na celom povrchu, pery dostanú parádny objem. Inšpirujte sa Ditou von Teese, ona vie, ako na to. Aj krásne červené rúže značky Artdeco nesú jej podpis.

Viacfarebné pery

Že nemáte takú farbu, na akú by ste momentálne mali náladu? Čo Vám bráni v tom, aby ste si ju vytvorili? Zmiešajte dve farby rúžu a hotovo. Alebo použite taktiku „hviezda“ a namiesto lesku aplikujte inú farbu rúžu doprostred. Potom ju pekne rozotrite štetcom a nechajte okraje, kde sa odtiene stýkajú, splynúť.

Zmyselná a odvážna dáma

Ak chcete vyzerať ako vamp a cítite sa na to, zabudnite na červené ceruzky. Dajte čiernu s fialovými odleskami, ale nevypĺňajte ňou celé pery. Potom vezmite červený rúž, naneste ho a štetcom ho spojte s čiernou líniou. Pozor, po aplikovaní rúžu už nesmie vyzerať ako kontúrka. Farby sa musia do seba vpíjať. Len tak mimochodom, tento look veľmi pasuje ženám s modrými a zelenými očami.

Matný rúž vs. lesk ako blesk

Je len málo žien, ktorým by nepasoval mat na perách. Ak sa rozhodnete dať takému rúžu šancu, dajte pozor, lebo pery pod ním musia byť hladké a dobre hydratované. Matný rúž zvýrazní na nich každú nerovnosť. Že také nemáte? Pomôžte si očným krémom. Potom pery štandardne orámujte linkou a vyplňte rúžom. Kto chce pery zväčšiť, nech ide s ceruzkou aj milimeter za okraj pier. Výsledok zafixujte výživným balzamom bez lesku. Farba dlhšie vydrží. Rovnaké pravidlá platia pre dosiahnutie lesku, akurát na záver nedáte balzam, ale lesk na pery. Ak použijete lesklý rúž, možno ani nebude treba.

Červeň pre nesmelé

Za takýto postup a takéto líčenie by Vás možno kedysi vysmiali, ale dnes sa práve niečo také nosí. Pokiaľ nemáte odvahu na krvavo červené pery, ušetrite farbu a dajte jej len trošku. Namiesto vytvorenia objemu nafarbením celých pier urobte kompromis a vykašlite sa na kontúry. Naneste farbu doprostred. Robte štetcom alebo rúžom len také bodky a tie rozotierajte smerom k okrajom. Aj týmto získajú objem a tiež taký „nedbalý“ vzhľad. Na záver pery pretrite leskom alebo jemne farebným balzamom.

4. Iné riešenia

Že na rúž, ceruzku ani balzamy nemáte nervy? Potom by sa Vám mohla páčiť fixka na pery. Tieto farby už čosi vydržia, nepotrebujete na ne žiadne špeciálne náradie, lebo sa šikovne aplikujú a väčšinou nahradia všetko – rúž, balzam a niektoré i lesk. Šikovný je tiež lak na pery, alebo tzv. Chubby Stick. Aj tieto produkty sú univerzálne a dodávajú perám nielen nádherné farby, ale tiež poriadnu porciu výživy.

Všetky produkty dekoratívnej kozmetiky na pery nájdete na Elnino.sk a sú skladom

Veríme, že sme Vás motivovali a pridáte sa k zástupu žien, ktoré nedajú dopustiť na červený rúž.

[Total: 1    Average: 4/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This