Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 9.7.2015 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Chubby stick – krása i starostlivosť

Chubby stick – krása i starostlivosť

Poznáte chubby stick? Viete, aké prinesie Vašim perám výhody? Pokiaľ ste tento univerzálny zázrak nikdy neskúsili, rozhodne by ste to mali napraviť. Chubby stick patrí do každej kabelky.

O čo vlastne ide

Aj keď dekoratívna kozmetika na pery nie je vecou, ktorá by zaujímala každú dámu bez výnimky a možno ani Vy nefandíte rúžom, balzamom a leskom, tento produkt Vás donúti prinajmenšom prehodnotiť svoj názor. Pojem „chubby stick“ by sa dal voľne preložiť ako „bacuľatá tyčinka„, no v porovnaní s rúžom chubby stick stále nezaberá toľko miesta, ako niektoré rúže na pery. Chubby stick vyzerá skôr ako taká poriadne hrubá vysúvacia ceruzka.

Chubby stick a prednosti

Aj rúže na pery, balzamy a lesky majú svoje výhody, no povedzme si úprimne, mať na perách peknú farbu rúžu, to už je čosi úplne iné. Pekne namaľované pery vždy vyzerajú výborne. Lenže na dobre pigmentovaný rúž musí mať žena zručnosť a v neposlednom rade trpezlivosť, čas a vhodné miesto. Napríklad s takým červeným rúžom sa naozaj nevypláca ponáhľať. Treba pery dôsledne orámovať, vyplniť farbou a na to prirodzene potrebujeme mať pokoj a pevnú ruku, nie sedadlo spolujazdca a roztrasené pohyby, ako auto vchádza do zákrut. Niekedy je pre nás jednoduchšie pery natrieť 1 – 3 ťahmi a nemusieť nič komplikovať a presne to je jedna z výhod chubby stick. A tu sú aj ďalšie

 • Ceruzka už na prvý pohľad vyzerá tak menej zastrašujúco ako rúž. Rúž je odjakživa vnímaný ako niečo zrelé, dospelé, vážne. Chubby stick so svojim hravým ceruzkovým tvarom dáva dáme uvoľnený pocit, že si vlastne aplikuje len nejaký balzam na pery.
 • Textúra väčšiny tyčiniek pripomína viac balzam než rúž. Určite sa medzi nimi dajú nájsť aj viac pigmentované kúsky, no poväčšine má chubby stick maslovú alebo jemne voskovú konzistenciu.
 • Všetky produkty dekoratívnej kozmetiky na pery sa snažia výrobcovia navrhovať tak, aby perám dodali aj výživu, no je to práve tyčinka chubby stick, ktorá poskytuje najlepšie podmienky pre zapracovanie výživy. Lesky na pery so svojimi ingredienciami nie sú pre svoju chemickú povahu príliš dobrým nosičom hydratačných látok. Rúž zasa neprijíma dobre zvláčňujúce ingrediencie, pretože by horšie držal tvar. Pri tyčinke, ktorej náplň vždy trčí len pol až jeden centimeter, tento problém výrobcovia riešiť nemusia. V každej tyčinke Vám tak môžu dopriať všetko možné. Poskytnú Vám farbu, efekt (lesklý / matný) i výživu, čiže prakticky máte produkt 3 v 1.  A často aj SPF.
 • Valček s náplňou rúžu je široký, čo znamená, že pravidelným používaním stráca rúž svoj zaostrený tvar, pretože prilieha veľkou plochou k perám, kde sa náplň topí. Skosené hrany sa zaobľujú a už neumožňujú až takú presnú aplikáciu. Pri niektorých rúžoch si teda dáma nevystačí bez štetca na pery, kontúrovacej ceruzky, alebo dávky trpezlivosti. Špeciálne v lete prechádzajú produkty zaťažkávacou skúškou. Tyčinka je tenká, preto sa netopí tak rýchlo a je ľahšie udržať ju s aspoň trošku zaostreným koncom. Aplikácia je vždy precízna.
 • Pri širokej ploche rúžu ťažko udržíte prehľad o tom, koľko farby nanesiete. Úzky koniec tyčinky umožňuje pozornejšie dávkovanie farby a keď treba, tak aj vrstvenie farby je jednoduchšie.
 • Rúž zvykneme vysúvať viac a vo väčšom teple hrozí, že ho zlomíme, alebo ho nezasunieme späť bez toho, aby sme ho poškodili. Chubby stick nikdy nevysúvame tak ako rúž.
 • Otočný mechanizmus rúžu sa opakovaným používaním poškodzuje a ani obal vždy nevie odolávať času a nárazom. Z povrchu chubby stick možno zoškriabete nadpisy, no obal ako taký je pevný. Vydrží dlhšie odolávať, preto kvalitný chubby stick môžete nosiť v kabelke aj mimo kozmetickej taštičky. Ja ich pár nosím a nikdy sa im nič nestalo.

Nevýhody tyčinky

 • Chubby stick Rimmel London Lasting Finish Colour Rush Balm od Elnino.sk

  Chubby stick Rimmel London Lasting Finish Colour Rush Balm

  Čo sa týka kvality obsahu, medzi rúžom a chubby stick nebýva až taký veľký rozdiel. Niektoré tyčinky však majú kratšiu výdrž na perách a nie sú až toľko pigmentované. Ide predsa len o multifunkčný produkt, ktorý má nahradiť aj balzam, takže nie vždy s výživou získavame aj vysoko trvácne líčenie. No i toto závisí na technike spracovania a od výrobcu.

Tyčiniek chubby stick na pery sú stovky (ak nie tisíce). Osobnú skúsenosť mám s tými od značky Astor, Rimmel London a Clinique. Sú kvalitné, všetky poskytujú mojim perám dobrú hydratáciu, krásnu farbu i jemný lesk. Ak sa ponáhľam a nemám čas aplikovať rúž, vezmem chubby stick do kabelky a pery si nalíčim cestou. Vrelo Vám ich odporúčam, sú skvelé.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This