Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 30.8.2018 v Novinky, Vône | Bez komentárov

Euphoria Amber Gold – zlato severu u vás doma

Euphoria Amber Gold – zlato severu u vás doma

Túžba a radosť z odhaľovania, tajomstvo, teplo arabských nocí, to je Euphoria Amber Gold s flakónom v žiare drahých kameňov jantáru – tzv. zlata severu. Nový rad vôní značky Calvin Klein.

Jantárové zlato a ambra

Viete, čo majú spoločné legendárny Muglerov parfum Alien, vôňa pre pánov od talianskeho dua Dolce&Gabbana The One for Men, božská Olympéa Intense od značky Paco Rabanne a novinka Euphoria Amber Gold? V ich flakónikoch je zlato. Nie však pravé zlato, ale mineralizovaná živica známa ako ambra (latinský názov), ktorú v dobe antiky nazývali aj Slzami dcéry Slnka alebo jej hovorili Zlato severu.

Meno mohla ambra dostať práve pre svoju farbu a teplé vyžarovanie, je nepochybne vzácna, ale šperk by ste z nej nevyrobili. Nie z ambry využívanej v parfumérskom odvetví. Aby sa živica zmenila na kameň a stala sa pravým jantárom, musela by skamenieť. Jantár je fosília. I tekutý živicový tón má však veľký význam. Ak si ho nepomýlite s tzv. ambergrisom, výlučkom veľrýb a tzv. „živočíšnou ambrou“, ambru spoznáte podľa prekrásnej sladkastej ihličnanovej arómy. Zlatistý teplý odtieň jantáru odráža bohaté orientálne dedičstvo, ktoré značku Calvin Klein inšpirovalo k dizajnu flakónikov radu Euphoria Amber Gold.

Aká je dámska Euphoria Amber Gold?

Povestné krivky pôvodnej Euphorie zahanbené neostanú. Aj nová Euphoria Amber Gold zanechá za sebou pocit tepla a exkluzivity. Jej drevito-ambrový chvostík je však v tomto prípade úplne iný. Akoby krásky z tejto edície mali dve matky a nešlo o sestry. Novinka sa javí sladšie a kvety v nej takmer neevidujem. Sú odlišné.

Zloženie:
Hlava: mandarínka, ruža, slivka
Srdce: kvet pomarančovníka, med, orris
Základ: labdánum, ambra, santalové drevo, vanilka

Orientálna ambrová novinka – parfumovaná voda Calvin Klein Euphoria Amber Gold – sa otvára šťavnatým výbuchom kyslastej mandarínky, ktorý ale netrvá dlho, pretože mu dýcha na krk kvet pomarančovníka a med, konkrétne materská kašička. Tvoria dovedna vskutku čistý až jemne mydlový úvod, ktorý otvára dvere do ďalšej komnaty. V nej sa vôňa výraznejšie nemení, ale po celú dobu pôsobí veľmi vrúcne. Ako objatie, z ktorého sa nemáte ako dostať von a ani nechcete. Mix vanilky a sliviek v mede s jasnými akordmi santalového dreva a dominantnej ambry dávajú kompozícii orientálny dej i záver.

Aj nám novinku trošku prisladili, ale nie tak, aby vo finále pôsobila lacno. Keď idete pripraviť pravú baklavu, typický arabský dezert, tiež do nej predsa nedáte pančovaný med. Ani Šeherezáda by panovníka neopila lacným vínom, musela mu vyrozprávať kvalitný príbeh, aby ju nechal nažive. Euphoria Amber Gold je preto ako jedna noc v Oriente. Začne západom slnka (mandarínka pripomína slnko), oblohou vo farbách jantáru a končí tesne pred svitaním. Tomu zodpovedá aj slušná výdrž vône. Utíchne ako tajomná Šeherezáda, ktorá dokončila rozprávanie a tajomstvo visiace vo vzduchu dáva nádej, že príde ďalšia a ďalšia noc.

Calvin Klein Euphoria Amber Gold Men

Módny dom Calvin Klein nezabudol ani na pánov a ako už uňho býva zvykom, nové dva prírastky v rade Euphoria prichádzajú vo dvojici. Už od prvého momentu vám bude jasné, že tvoria pár. A to nielen kvôli odtieňom na flakóniku.

Rovnako ako dámska, tak i pánska orientálna-drevitá polovička – parfumovaná voda Euphoria Amber Gold Men – naťahuje pánom popod nos medové motúzy. Tiež sa ale v začiatku snaží švindľovať a predstaviť sviežo. V jej srdci aj úvode sú bylinky, ale môj nos ich žiaľ nedokáže od seba odlíšiť a presne menovať, ktorá je ktorá. Najviac z nich snáď vyniklo oregano, ale aj jeho náznak zaniká s prílevom tepla od základu.

Zloženie:
Hlava: bergamot, tymián, cyprus
Srdce: šalvia, jazmín, med, oregano)
Základ: ambra, vetiver, pižmo, koža

Jej hrejivý efekt by som prirovnala k liečivému balzamu s výťažkom z ihličnanov a byliniek, pretože i tu sa cyprus (z kompozície jediná rozpoznateľná svieža zložka) doprevádzaný ambrou, kadidlom a zemito-drevitým tónom vetivera okamžite predral na povrch. Keď do takého liečivého balzamu z lekárne strčíte svoj noštek, tiež sa vám zdá byť svieži. Ale len do momentu, kým sa nedostane do styku s pokožkou, ktorú v Euphoria Amber Gold Men zastupuje tón kože.

Lekárnik by vám vysvetlil, že prekrvenie pokožky vyvolané ihličnanmi i bylinkami spôsobí príval tepla a práve toto teplo má hojivý účinok. Nie každý také niečo znesie. A to bude i prípad novinky Euphoria Amber Gold Men, kde je alfou celej kompozície teplý základ. Na to musíte mať povahu, aby ste dokázali nosiť výrazne teplé, aromatické, drevité a sladšie parfumy ako je tento.

Som si istá, že niektorým pánom preferujúcim pôvodnú svižnú vôňu Euphoria Men, sa bude zdať nová vôňa priťažká. Ako pevné zovretie nejakej mýtickej bytosti, ktorú iba treba skrotiť, aby ste mohli využiť jej silu vo svoj prospech. Kto sa však cez tú silu i sladkosť medovej ambry dokáže preniesť, ten má najvyššie šance získať si obdiv žien a rešpekt sokov. Nehovorím, že ju musíte zdolávať každý deň, ale na výnimočné príležitosti je fajn mať doma aj niečo viac sexy ako Euphoria Amber Gold Men.

Moderný Orient

Krásna a tajomná aróma ambry sa spravidla páči všetkým milovníkom živicových a drevitých aromatických vôní. Ak medzi nich patríte i vy, určite sa na jeseň a zimu vyzbrojte parfumovanými vodami z radu Euphoria Amber Gold a potom už len poslúchajte svoje inštinkty. S týmito zvodnými novinkami sa každá žena mení na tajomnú Šeherezádami a muž na mocného panovníka. Možno i vy zažijete nejaký príbeh ako z rozprávky.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This