Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 30.10.2014 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Keď líčenie straší a nás to teší

Keď líčenie straší a nás to teší

Halloween je pre mnohých ľudí na svete v podstate jediným dňom, kedy sa môžeme nalíčiť priam desivo a nikto nás nepovažuje za vyšinutých. Niekto sa určite pôjde baviť. Pre tých ostatných, ktorých trendy zo západu neberú, je to prinajmenšom možnosť vystrašiť protivnú susedku legálnym spôsobom. Že ona už kadečo videla? Tak to si píšte, že takéto líčenie určite nevidela.

Namaľovať si očnou linkou švy na tvári je nuda. Vybieliť tvár múkou a lícenkou namaľovať líčka tiež nie je až také prevratné. My sme pre Vás nachystali niekoľko vskutku odvážnych typov líčenia, ktoré Vás odlíšia od davu a zvládnete ich ľavou zadnou.

Aj múmie z Ďalekého východu nosia líčenie

mumifikované geiše; Foto: Martin SoulStealer (Zombie Geishas); Zdroj: http://bit.ly/1p33t0B

mumifikované gejše; Foto: Martin SoulStealer (Zombie Geishas); Zdroj: http://bit.ly/1p33t0B

Namaľujte sa tak, ako sa líčite obvykle. Len s tým rozdielom, že očné linky urobíte poriadne široké a okolo celého oka. Zámerne si vyberte také farby, ako vyzerajú aj rany a modriny, čiže modrú, červenú, čiernu, alebo hnedú. To budú pre Vás najlepšie farby. Pery si môžete, ale nemusíte nalíčiť. Ak sa už na to podujmete, nelíčte ich celé. Radšej urobte len také srdiečko doprostred. Pokiaľ naozaj chcete vyzerať ako Gejša, pomôcť Vám môže náš článok Ako sa stať Geishou rýchlo a ľahko. Gejše by mohli pokojne nosiť napríklad očné tiene Manhattan Eyeshadow Palette Viva.

Potom si už len poriadne rostrapaťte vlasy, ledabolo obviažte hlavu a všetky viditeľné časti tela (ruky, nohy, krk, časť trupu) obväzom, navlečte župan, do ruky dáždnik a bežte sa baviť. Až Vás uvidia priatelia, zaručene pôjdu do kolien od smiechu.

Extravagantné líčenie, ako má byť

Podarená trojica; Foto: Martin SoulStealer (Chroma Trio); Zdroj: http://bit.ly/1ti8bHW

podarená trojica; Foto: Martin SoulStealer (Chroma Trio); Zdroj: http://bit.ly/1ti8bHW

Ani naše druhé líčenie nie je ťažké. Na oči príde už viackrát spomínané dymové líčenie v šedých alebo dymovo hnedých tónoch. Nezabudnite si poriadne zvýrazniť obočie. Majte ho tmavšie, než obvykle, lebo musí na tvári vynikať. Až budete nanášať rúž, vrelo odporúčam techniku „Hviezda“ z článku Ako nosiť rúž (a sebaisto). A teraz príde tá ťažšia časť. Potrebujete na obe líca nakresliť čiernu alebo tmavošedú líniu, ktorá smeruje až na nos, kde sa stáča do tvaru šípky. Ak sa bojíte, že linka nebude rovnaká, pomôžte si maskou škraboškou alebo vystrihnite z papiera podobný tvar a len obkreslite obrys. Od tejto línie potom rozotierajte očný tieň smerom k očiam až dostratena.

Muži by si ešte pred zvýraznením obočia mali natrieť tvár (vrátane pier) nabielo a vo vnútornej strane tváre urobiť ceruzkou obočiu ostré hrany. Vezmete čierny očný tieň, okolo pohyblivého horného viečka urobíte širokú linku, potom privriete oko a tieňom jemne obtiahnete i záhyb viečka. Smerom od obočia okolo vnútorného kútika oka až pod oko vediete tieňom ďalšiu líniu, čím obočie opticky prepojíte s okom a lícom. Na záver ceruzkou namaľujte aj spodnú linku a dokreslite ňou bokombrady, ktoré nasmerujete do tváre.

Líčenie dvoch „elegánov“

elegantný párik; Foto: Martin SoulStealer (Sartorial & Elegance II); Zdroj: http://bit.ly/1E3buFW

elegantný párik; Foto: Martin SoulStealer (Sartorial & Elegance II); Zdroj: http://bit.ly/1E3buFW

Dámy sa opäť nalíčia ako bežne, pričom najväčšiu pozornosť dostanú oči, mierne zosvetlená pleť a nalepené zakrútené fúziky. Pery nebudete natierať vôbec, alebo maximálne balzamom. Páni i dámy si vykreslia obočie výraznou farbou, pričom je dôležité, aby malo špicatejšiu striešku, čiže nebude sa zvažovať pomaly, ale bude mať ostré tvary. Pri koreni nosa by malo byť viditeľne hranaté. Ak chcete, môžete si nalepiť aj umelé riasy. Bude to ešte smiešnejšie.

Páni budú musieť dámam zobrať z výbavičky veľmi výrazný purpurový očný tieň a k tomu ešte jeden šedý. Najskôr si celé oči orámujú purpurovým tieňom. Najviac intenzívna farba by mala orámovať celé spodné očné viečko, aby to vyzeralo, ako keby ste tri týždne nespali a mali pod očami kruhy. Na horné viečko potom naneste trošku šedého tieňa a hotovo. K takémuto outfitu patrí samozrejme elegantné oblečenie + kravata, motýlik alebo mašlička.

Upírka a zombík, alebo ako dvaja upíri

upír a zombie; Foto: Martin SoulStealer (Vamp & Zombie); Zdroj: http://bit.ly/1tDMC4j

upír a zombie; Foto: Martin SoulStealer (Vamp & Zombie); Zdroj: http://bit.ly/1tDMC4j

Tentokrát sa nalíčite presne opačne, než v prípade dvoch elegánov. Dáma siahne po purpurovej alebo červenej farbe a páni buď dajú takú istú, alebo použijú odtiene šedej a červenú dajú len na horné viečko. Toto líčenie si viem predstaviť z paletkou očných tieňov Manhattan Eyeshadow Palette Only. Obočiu môžete ponechať jeho tvar, len mu dodajte trošku farby, aby pri tej bielej tvári nezaniklo. Očná linka môže a nemusí byť predĺžená, ale rozhodne by mala byť výrazná čierna aj na vrchnom aj na spodnom viečku.

Tvár potom vytieňujte na spánkoch. Urobíte zhruba také kontúry, ako keď používate lícenku, len ich nerozotierajte smerom nahor k očiam, ale len smerom nadol. Druhé najdôležitejšie budú pery. Líčenie pier prebehne technikou „Zmyselná a odvážna dáma (alebo vamp)“ z článku Ako nosiť rúž (a sebaisto), čiže kontúry budú tmavé a vnútro svetlejšie.

Dokonalú imitáciu krvi urobí lesk na pery, ak máte taký, čo sa netrbliece. On totiž nezaschne. Bude pôsobiť ako čerstvá krv. Ak chcete, nasaďte si aj umelé zuby, ale nie je to podmienka.

Mŕtvolne bledé líčenie

dve mŕtvolky; Foto: Martin SoulStealer (Corpse Bride & Beau); Zdroj: http://bit.ly/1tjCfRV

dve mŕtvolky; Foto: Martin SoulStealer (Corpse Bride & Beau); Zdroj: http://bit.ly/1tjCfRV

Tak toto je poriadna kombinácia všetkého, čo sme spomínali vyššie. Pery ako geiša, obočie ako pán z extravagantnej trojky, len ešte pretiahnuté dohora smerom k čelu, bledá tvár, linky a kontúry, ako od upírov.  Tu však potrebujeme docieliť, aby Vaše črty boli poriadne ostré, nech to vyzerá, ako keby Vám spod kože trčala len lebka a jej ostré hrany, žiadne svaly. Tmavšiu farbu (ideálne purpurovú, modrú a šedú naneste na obidva spánky, na boky čela i z oboch strán nosa. Ešte aj okolie nosných dierok môžete zvýrazniť, aby sa zdali veľké. Ak chcete, urobte si i modriny. Dámy si môžu dovoliť aj výrazný očný tieň a nalepené riasy. Dekoratívna kazeta Makeup Trading obsahuje všetko pre kolorovanie, ceruzku i umelé riasy. S touto vychytávkou môže líčenie vyzerať veľmi efektne. Už len svietnik do ruky a ide sa.

Elnino.sk má všetko potrebné vybavenie pre všetky spomínané druhy líčenia

Ak sa Vám nechce do líčenia veľa investovať, odporúčam pozrieť napríklad dekoratívnu kozmetiku značky Rimmel. Produkty Rimmel niečo vydržia a Elnino.sk ich má za výborné ceny.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This