Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 22.4.2015 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Kvety, ovocie a ďalšie vône na jar/leto

Kvety, ovocie a ďalšie vône na jar/leto

Kvety a ovocie dávajú parfumom nový rozmer a parfumy inšpirované týmito darmi prírody nás nikdy neprestávajú nudiť. Dôkazom je ponuka kvetinovo-ovocných parfumov, ktorá sa utešene rozrastá aj na Elnino.sk.

Dávno pred našim letopočtom by ľudí ani len nenapadlo použiť kvety ako materiál na výrobu vône. Extrahovanie vône kvetov začalo až v neskorších dobách a dovtedy sa využívali aromatickejšie ingrediencie. Dnes sa však na kilometri štvorcovom, respektíve čo kilometri… na metri… koncentruje oveľa viac ľudí. Ak by sme chceli postupovať podľa vzoru našich predkov a využívať silné parfumy na bežné denné nosenie, kolegovia či spolužiaci by sa zrejme nášmu rozhodnutiu nepotešili. Preto dnes do práce nenosíme parfumy, ale toaletné a parfumované vody. Kvety a ovocie však nikoho neurazia. To je dôvod, prečo sme im pred vôňou výraznými zložkami dali prednosť a prečo ich moderné parfumérske umenie s nadšením využíva.

Kvety a ovocie v hlavnej úlohe

Bezpečne môžem prehlásiť, že kvetinovo – ovocné novinky v ponuke Elnino.sk pôsobia hravo, milo a veľmi optimisticky. Ja síce stále hovorím, že ovocné vône aktivujú myseľ, čo pri zvádzaní dáma príliš nepotrebuje, no tieto parfumy by som zaradila do kategórie pre kompromisy. Majú v sebe nejaký ten „fascinátor“, ktorý pritiahne pozornosť aj pánov tvorstva a pridáva kompozícii na zaujímavosti.

Exotika a kvety Shiseido Zen Sun 2014

Táto kvetinovo – ovocná vôňa prišla na trh minulý rok, no dlho si nevedela nájsť cestu k nám. Teším sa tomuto prírastku v ponuke, pretože pôsobí veľmi príjemne. Flakón má jednoduchý minimalistický dizajn, ale padne do oka. Vôňa mi trošku pripomína jednu z mojich obľúbených vôní YSL Young Sexy Lovely a tiež sa mi podobá na niektoré jarné vône Nina Ricci. Táto je však menej sladká, svieža a vo všetkom umiernená. Otvára ju bergamot, ktorý sa pomiešal so sladkým mangom. O malú chvíľu pižmo a ambra preberú spiacu krásku. Tú, ktorá tak rada flirtuje s mužmi, provokatívne sa postaví pod rozkvitnutú čerešňu a žiada si pusu. Až sa k tónom čerešňových kvetov pripoja aj tie ďalšie exotické kvety (nikde sa nepíše, ale ja tam cítim aj lotos), ani by sa nenašiel muž, čo by sa odvážil dámu nepobozkať.

DKNY Be Delicious City Blossom Terrace Orchid

Dámsky parfum z kolekcie Be Delicious – City Blossom Terrace Orchid je inšpirovaný jarným New Yorkom a budete prekvapení, ale tento je práve z tých, ktoré si nepotrpeli na jabĺčkový tón. Donna Karan nám tu chcela priblížiť ideu toho, ako sa žije v centre. Centrum žije všetkým možným, len nie zeleňou. Kto hľadá únik z biznis sveta, nájde ho na terase. Alebo na okne kancelárie  v kvetináči či váze. To však neznamená, že v tomto úniku nenájdete jar. V srdci parfumu (konkrétne ide o toaletnú vodu, aby ste niekoho nezahlušili vôňou) bohato kvitne orchidea.  Kde sa vzali, tu sa vzali, niekde z diaľky, možno z nejakého parku sa k Vám dostane aj pivónia a magnólia. Na drevitom podklade dobre vynikla aj malina. Dáva dáme chuť schmatnúť kabelku a vyraziť si cez obednú pauzu na nákupy, pretože DKNY Be Delicious City Blossom Terrace Orchid je pohodová vôňa do práce i na voľný čas.

Gurmánska vôňa Prada Candy Florale

Tak táto toaletná voda od značky Prada je z trošku iného súdka. Vôbec sa neviem rozhodnúť, či je alebo nie je sladká. Podľa ingrediencii by ste sa zľakli a očakávali presladenú limonádu, tak sa naozaj javí, no v skutočnosti sa bude na každom človeku správať inak. Na papieriku sa zdala sladšia, ale na svojej pokožke jej sladký karamelovo-medovo-vanilkový základ vôbec nevnímam ako sladký. Vanilkový tón jej dáva benzoín a ten môže spolu s púdrovým tónom od pivonky (ktorá je mimochodom dominantnou zložkou celej kompozície) ľahko pomýliť, takže dajte vôni šancu sa rozvinúť. Ako splynie s Vašou pokožkou, nechá jemnú vôňu mydla osvieženú citrusovým limoncellom a niekde na pozadí ucítite aj vôňu originálnej vône Prada Candy. Nedá sa nazvať vyslovene kvetinovo – ovocnou, pretože limoncello pri pivonke zaniká, no rozhodne patrí medzi gurmánske.

Kvety a ovocie pokope: (zľava) Shiseido Zen Sun 2014, Yves Saint Laurent Parisienne L´Essentiel, Emanuel Ungaro L´Amour Fou, Prada Candy Florale, DKNY Be Delicious City Blossom Terrace Orchid, všetky na Elnino.sk

Kvety a ovocie pokope: (zľava) Shiseido Zen Sun 2014, Yves Saint Laurent Parisienne L´Essentiel, Emanuel Ungaro L´Amour Fou, Prada Candy Florale, DKNY Be Delicious City Blossom Terrace Orchid

Zaostrené na kvety a Orient

Orientálne vône sú obľúbené u sebavedomých dám. Ak Vás čaká obchodné rokovanie a potrebujete byť presvedčivá, potom chopte svoju šancu za pačesy a majte po ruke aj jednu výraznejšiu vôňu. Až vyjdete zo zasadačky, s úsmevom víťazky a dobrým pocitom na srdci sa začnite chystať na večernú oslavu. I tam sa tieto novinky z ponuky Elnino.sk hodia.

Yves Saint Laurent Parisienne L´Essentiel

Túto vôňu od YSL môžete pokojne používať celoročne. Nie je to horúca novinka, je to ten prípad vône, ktorý sa dlhodobo nedal u nás zohnať a teraz je konečne v predaji, takže nedá mi nespomenúť ju v tomto článku. Hovorí sa o nej, že je lepšia na jeseň a zimu, no ja by som ju neodkladala. Patrí do výbavy dámy so slobodným duchom a rozumom, ktorý jej nebráni ísť, kam sa jej zachce, myslieť, hovoriť a konať. Je to presne typ ženy, akú móda potrebuje. Neriadi sa nejakými odporúčaniami. Ona je tá, kto diktuje módu a ostatní sa obliekajú i voňavkujú podľa nej. V objatí krémových tónov fazule tonky sa nám zvíjajú živočíšne kožené tóny semišu. Do toho sa pridal silne dominantný tón ruže zatemnený jemne okorenenými černicami. V teple tento parfum veľmi nevynikne, zato v chladných dňoch a na večer by ste inú a zmyselnejšiu vôňu ťažko hľadali. Čo k nemu? Určite niečo z krajky, pretože  parfumovaná voda Yves Saint Laurent Parisienne L´Essentiel je veľmi silno presvedčivý argument.

Skryté kvety Emanuel Ungaro L´Amour Fou

Parfum L’Amour Fou je oslavou vášnivej horúcej lásky adaptovanej do teplých dní a jeho tvorkyňa je zrejme starostlivá gazdinka. Veronique Nyberg si povedala, že láska môže byť krásna a romantická, ale žena je schopná dať viac a presiahnuť srdce. Láska predsa ide aj cez žalúdok. Z Orientu si preto vzala len to, čo sa jej hodilo. Vášnivú vanilku pomiešala s ovocím a ešte akým. Tajomné čierne ríbezle a iné drobné ovocie skombinovala s kandizovaným jablkom. Veľmi netypická kombinácia, ktorú ešte prilepšila kvetinovým srdcom. To však v celej kompozícii nehrá hlavnú úlohu.  Je to vôňa teplá, sladká a predsa svieža, šťavnatá, navyše s púdrovým záverom, ktorý jej dávajú elegantné kvety. Priateľsky pozýva ľudí, aby si k Vám prisadli na kus reči.

Ďalšie novinky si môžete pozrieť na stránke parfumérie Elnino.sk. Kliknite a zobrazte si celú ponuku.

Ja osobne si viem predstaviť využitie každej z týchto vôní. S jednou by som chodila do roboty, s druhou relaxovala… Ktorá z týchto vôní najviac zaujala Vás? Aké kvety nesmú nikdy chýbať vo Vašej vôni?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This