Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 14.9.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Love story, temný rebel, hlboká eufória a iné novinky

Love story, temný rebel, hlboká eufória a iné novinky

Možno Vás tento nadpis zanechal v pochybnostiach, či som sa náhodou nezbláznila, ale ja som v tom úplne nevinne. To parfuméri. Vymysleli svojim novinkám takéto názvy a ja Vás s nimi dnes zoznámim.

Určite, nadpis som si trošku prispôsobila a preložila Vám ho do slovenského jazyka. Dnes sa totiž budeme baviť o najnovšej toaletnej vode Love Story od značky Chloé, euforickej vôni Calvin Klein Deep Euphoria, John Varvatos priniesol nový rebelský kúsok Dark Rebel a duo Dolce & Gabbana zamachrovalo rovno dvoma novinkami. Vlastne sú až tri, ale jedna je momentálne nedostupná a tak si jej predstavenie odložím nabudúce. Začneme vôňou Love Story, ktorá patrí medzi najromantickejšie novinky.

Chloé Love Story

Pôvodná parfumovaná voda Chloé Love Story je jedna z mojich obľúbených vôní a nemala som ani šajnu, čo mám od mladšej kvetinovej novinky čakať. Takže tvrdenia iných e-shopov uvediem na pravú mieru. Toaletná voda Chloé Love Story nemá s EdP takmer nič spoločné okrem sladkého a citrusmi voňajúceho kvetu pomarančovníka a hlavnej myšlienky. To je celá podobnosť. Vône vyjadrujú dve úplne iné nálady. Keď ovoniam parfumovanú vodu, cítim biele kvety. Nevinné ako anjel, no rafinované ako priesvitné šaty. Parfumovaná voda bude muža za Vami ťahať cez všetky zákutia Paríža a keď Vás dobehne a keď mu vôbec dovolíte, aby Vás pobozkal, bude celý rád. Toaletná voda je o krok vpredu a jej milostná love story pojednáva o minimálne treťom rande.

Toaletná voda Chloé Love Story

Toaletná voda Chloé Love Story, zdroj: Fragrantica.com

Love Story EdT je ľahšia, pošteklí zmysly ako motýliky v bruchu, ale je tiež sladšia a sladká ostáva po celý čas. Kvet kapucínky (Nasturtium) síce na prvý závan pripomenie prostriedok na riad alebo svieži sprchovací gél, no ako taký je pomerne silný. Ani v kvete slivky nehľadajte až príliš veľa romantiky. To už nie je zvádzanie muža. On je už dávno zamilovaný, hotová vec. Love Story EdT je hravá a šťastná vôňa pre dámy, ktoré neznášajú vintage parfumy, chcú sa cítiť mladistvo a stále milované.

John Varvatos Dark Rebel

V prípade tejto novinky zabudnite na gate stiahnuté do pol zadku, ale tiež na muža v elegantnom oblečení. Žiadna love story na skútri, žiadny skateboard, žiadne harašenie na zadnom sedadle rodinného sedanu. To nie je rebelstvo. Skutoční rebeli budú tankovať palivo do nádrží silnejších tátošov a jazdiť o život. Budú to zlí chlapci. Voňať budú kožou, tabakom, korením, sviežosťou získanou na cestách a keď svoj povoz zaparkujú, dajú si aperitív a ženy im padnú k nohám.

John Varvatos Dark Rebel

John Varvatos Dark Rebel – rocková love story pre drsných chlapov, zdroj: Fragrantica.com

Orientálny drevitý parfum John Varvatos Dark Rebel má ďaleko od elegancie. Zmes známych drevitých tónov je neočakávane priostrovaná. Sila čiernej kože znásobená sviežim nástrelom zelene zaliatej rumom z Jamajky a okorenenej kardamómom vyburcuje muža k ukazovaniu svojej rebelskej povahy. Ktokoľvek sa k Vám priblíži, dostane aj poriadnu dávku dreva a vône ihličia zaoblenej vanilkou. Pre niekoho to môže byť moc, pre milovníkov trošku drsnejších love story to bude tak akurát. Srdcia dám si síce nezískate sviežosťou, ale s revolučnou vôňou Dark Rebel rozhodne získate ich pozornosť a vyniknete. Máte na to čas, lebo novinka vydrží dlho. Skúste zažiariť týmto novým spôsobom a nebojte sa, lebo ako hovorí slogan: „Svetlo prichádza z temnoty“.

Calvin Klein Deep Euphoria

Myslím, že pri vôni Calvin Klein Deep Euphoria sa mi stalo úplne prvý krát, že som po jej vyskúšaní ostala bez slov. Tak toto dielo má od elegantnej až mierne pikantnej love story na pláži, akú nám predstavila jej staršia sestra Euphoria, opäť poriadne ďaleko. Však si pozrite reklamné video k tejto novinke a uvidíte sami.

Euphoria bola (a stále je) elegantná, vášnivá, exotická kráska bažiaca po pozornosti. Cyprusovo – kvetinová Deep Euphoria je rovnako mladistvá, ak nie dokonca mladšia, no zmenila sa na akési eufórické blúznenie. Na žúr, kde to na parkete rozbalíte naplno a potom sa ráno prebudíte v niekoho obývačke s poriadnym oknom. Dúfajme, že to v prípade zadaných dám bude vlastné bývanie alebo obývacia izba bytu priateľa (smiech).

V úvode ma doslova odstrelilo pačuli, ktoré na seba naviazalo akési ovocné podtóny, ktoré sa neviem odkiaľ vzali. Neviem ich identifikovať, pretože pačuli dovolí z tejto zmesi uniknúť leda tak jemným citrusovým náznakom mandarínkového listu, gerániovej silice a troške korenia. Deep Euphoria Vás donúti zájsť si silami na koniec, klesnúť na dno, od neho sa odraziť a pokračovať v zábave. Neskôr sa totiž pridáva k bujarej zábave pižmo, ktoré opäť pomáha zatemniť to ostatné. Cítim náznak ruže, nejaké kvetiny, ale to všetko v prítomnosti takých silných súperov nemá takmer žiadny význam. Veľmi mi charakterovo pripomínala Dark Rebel. Aj Deep Euphoria má priemernú výdrž, mužnejší a ráznejší záver a pokojne by ju mohol nosiť i muž. Nie je to nič pre slabšie povahy. Len pre sebavedomú dámu akou je herečka Margot Robbie vo videu.

Novinky Dolce & Gabbana

Ďalšiu zamilovanú love story nám predvádza dvojica noviniek značky Dolce & Gabbana – parfum Velvet Exotic Leather a Velvet Mimosa Bloom. Nový prírastok prišiel aj do rodiny The One – na svete je vôňa The One Royal Night.

Dolce & Gabbana Velvet Exotic Leather, The One Royal Night a Velvet Mimosa Bloom

Dolce & Gabbana Velvet Exotic Leather, The One Royal Night a Velvet Mimosa Bloom

Dolce & Gabbana Velvet Mimosa Bloom

O tej pánskej si pohovoríme nabudúce, je to naozaj exotika ako vyšitá, no ani dámska vôňa Dolce & Gabbana Velvet Mimosa Bloom neodskočila ďaleko od názvu. Na jej papierovom obale je naznačené modré nebo, konáriky mimózy a celé to pôsobí tak slnečne. Presne ako vôňa, keď si pričuchnete. Myslím, že obal ani nemôže lepšie vystihovať obsah. Dominantou parfumu je pochopiteľne zlatý kvet mimózy. Sladký ako detská limonáda nenápadne doprevádzaný tónom narcisu a kvetov neroli. Aby ste sa mohli cítiť sviežo, tvorcovia nezabudli na zástrek citrusov a dotyk listu fialky. Tieto zložky celku pridávajú taký sviežejší charakter, odpratali všetku nadbytočnú sladkosť, no na vrchole si stále trónia kvetiny. Dolce & Gabbana Velvet Mimosa Bloom je totiž najmä kvetinová vôňa, ktorej love story vypovedá o zvodnej žene, ktorá si zaumienila získať srdce muža svojim úsmevom a šarmom. Jej vôňa mu stúpa do hlavy. Novinka symbolizuje typický taliansky štýl života. Má priemernú výdrž a ja by som ju odporúčala hlavne na letný večer i upršané jesenné dni. Zdvihne Vám totiž náladu.

Dolce & Gabbana The One Royal Night

Čo sa týka noviniek Dolce & Gabbana The One, každá špeciálna edícia sa v niečom podobá na vôňu, od ktorej bola odvodená. Výnimkou nie je ani novinka Dolce & Gabbana The One Royal Night.  Pôvodný odkaz ostal zachovaný. Keď však porovnávam celkový prejav, narážam na podstatné rozdiely. Pri prvom ovoňaní ma upútal kardamóm typický aj pre tie ostatné parfumy The One, ale v tejto verzii sa mi vidí ostrejší. Zrejme za to môže labdanum a prevažne drevitý základ so sladkastým santalovým drevom v popredí, pre ktorý sa novinka zaradila medzi drevité orientálne parfumy. Ostatné The One sú drevité korenisté, ale tóny dreva majú v úzadí. V čom sa líšia je ešte tón tabaku. Verzia Royal Night tabak úplne vynechala z hry. Je preto viac živicová, dymová, temná ako noc na Ďalekom východe. V skratke, The One Royal Night si naozaj vzala tradície východu k srdcu a kto má Orient rád, bude ju milovať.

Pozrite si kompletnú ponuku noviniek na Elnino.sk

Nuž to by bolo na dnes všetko. Predstavila som Vám rôznorodé novinky a každá rozpráva trošku inú love story. Ktorý zo zamilovaných príbehov sa Vám páčil najviac? Ten o motýlikoch v bruchu na treťom rande? Euforický príbeh Calvina Kleina, rebelstvo a la John Varvatos, talianska romanca s mimózou alebo rozprávka o Oriente?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This