Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 24.2.2015 v Dekoratívna kozmetika, Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Makeup podľa seriálových hviezd rokov 90′

Makeup podľa seriálových hviezd rokov 90′

Nosili sme ich účesy, napodobňovali ich mejkap, mali náš obdiv. Keď sa Rachel zo seriálu Priatelia dala ostrihať, polovička žien sveta plakala. 90-te roky sú za nami, no tento mejkap je stále IN.

Kto by ich nepoznal? Či už sme boli v deväťdesiatych rokoch mladé a školopovinné dievčatá, alebo mamy, určite nám neunikol trend týchto časov. Na televíznych obrazovkách bežali seriály a my sme so zatajeným dychom sledovali výzor hrdiniek. Ich mejkap nás fascinoval a čo určite nikoho neprekvapí je to, že je stále moderný. Takže hoci sme sa do nového milénia prehupli už dávno, aj dnes môžeme nosiť mejkap ako Rachel z Priateľov (Jennifer Aniston), alebo sa môžeme nalíčiť ako Brenda zo seriálu Beverly Hills 902 10 (Shannen Doherty) . Vyzerali totiž veľmi prirodzene, dievčensky a tento trend je prakticky nesmrteľný. S ním budete mať vždy úspech.

Čo na tento makeup potrebujete?

Na Elnino.sk nájdete širokú ponuku produktov Makeup Revolution London,  z ktorej si vyberie naozaj každá dáma. Zaujímavosťou je, že väčšina ponúkaných paletiek má prírodné tóny, ktoré budú perfektne ladiť s každým farebným typom pleti a vyčaríte s nimi v podstate akékoľvek líčenie.  Na toto líčenie budeme používať dekoratívnu kozmetiku v zemitých farbách. Zemité tóny vytvoria moderný a jednoliaty vzhľad a navyše béžové, broskyňové a dymové farby nikdy neomrzia.

Základy úspešného líčenia (rady a tipy)

Až sa pôjdete líčiť a budete mať mejkap nanesený na celej pleti, vyhnite sa očiam. Niektoré ženy si rady natierajú mejkapom aj pohyblivé viečka, ale v skutočnosti vytvorí mejkap s očným tieňom len hrubú vrstvu, ktorá sa môže neskôr zlievať do jednej línie. Používajte podkladovú bázu, alebo si môžete zakúpiť paletku I Love Makeup Selfie, ktorá je na poslednom obrázku. Tá už podklad obsahuje. Mejkap nezabudnite dobre rozotrieť aj na krku.

Brendu a ani Rachel nikto nikdy nevidel s neupraveným obočím. Ich obočie malo pravidelný tvar a jednotnú farbu. Pokiaľ nemáte čas upraviť si ho pinzetou, užitočný Vám bude set pre úpravu obočia. Na chĺpky nanesiete vosk, ktorým obočie vymodelujete do požadovaného tvaru a ešte pred zaschnutím obočie poprášite farebným púdrom. Púder ho opticky zahustí a zafarbí.

Teraz už môžeme pristúpiť k očiam, Ak ste unavená a aj tak vyzeráte, vyhnite sa tmavým farbám. Radšej si zvoľte tiene s jemným leskom. Jemné trblietky ocenia tiež dámy s malými očami, pretože zväčšujú oči.

Na zväčšenie oka nie je zlé naniesť tieň na celé horné viečko a kúsok ho aj pretiahnuť smerom von, nesmiete to však prehnať, aby ste nevyzerali, ako by Vás niekto vonku prepadol. Na zistenie hranice priložte ceruzku alebo štetec na okraj nosa  a nasmerujte ho k obočiu tak, aby línia pretínala vonkajší okraj oka. Kde línia pretne obočie, tam by mal byť koniec tieňa a tiež okrajový bod obočia. Za túto hranicu by nemal presahovať ani očný tieň a ani chĺpky obočia. Ak máte záujem o líčenie, aké nosila Brenda, nezabudnite tesne k línii rias naniesť aj jeden z tmavších tieňov a rozotrieť ho smerom dohora až do stratena. Vytvoríte tým niečo na spôsob dymového líčenia a oči sa tak zvýraznia. Paletky Iconic aj I Love Makeup Selfie obsahujú okrem svetlých odtieňov i tmavé. Sú na takýto makeup teda priam stvorené.

Na záver líčenia očí namaľujte riasy riasenkou a doprajte im dostatočnú dĺžku. V 90. rokoch sa nosili riasy ako bábika.

Nemáte dokonalú pleť a použili ste krycí mejkap? Potom ste zrejme prekryli aj prirodzenú farbu Vašich líčok a mali by ste siahnuť po tvárenke. Tvárenka dáva pleti zdravý vzhľad. Usmejte sa do zrkadla a vystupujúce jabĺčka ňou natrite.

Pre zvýraznenie krásy tváre môžete tiež aplikovať highlighter. Je to trblietavý prášok, ktorý rozjasní pleť a odstráni i znaky únavy. Treba si zapamätať, že highlighter sa nikdy nedáva pod tie jabĺčka na líčkach, ale nad ne. Trošku ním môžete zvýrazniť i vnútorné kútiky oka a malú bodku si spravte i nad vrchnú peru hneď po tom, ako si ich natriete rúžom vo farbe nude alebo odtieni, ktorý sa Vám najviac páči. Týmto počinom opticky zväčšíte pery minimálne o jedno číslo.

Skvelú kozmetiku Makeup Revolution London za skvelé ceny nájdete v e-shope Elnino.sk

Takže pochváľte sa. Kedy sa idete do tohto líčenia pustiť? Poznáte značku Makeup Revolution London? Aké s ňou máte skúsenosti?

[Total: 1    Average: 3/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This