Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 1.7.2015 v Dámske vône, J - M, Novinky, Pánske vône, Vône, Značky od A po Z | Bez komentárov

Mauboussin – šperky pretavené do vône

Mauboussin – šperky pretavené do vône

Čo znamená v zámorí meno Tiffany’s, to je pre Európana meno Mauboussin. Značka Mauboussin je preslávená šperkárska spoločnosť, ktorá po novom chce, aby sme boli nielen krásni, ale tiež voňaví.

Klenoty Mauboussin

Nádherné šperky tejto slávnej značky z Francúzska už takmer pol storočia zdobia telá žien i mužov. Však ktorý človek by nechcel vlastniť svadobnú obrúčku od takých majstrov? Značka Mauboussin sa špecializuje hlavne na šperky (prstene, obrúčky, náušnice, náramky…), no kto by chcel, zoženie tiež okuliare, perá na písanie, manžetové gombíky, hodinky a iné majstrovsky spracované kúsky. S tým však značka začala až neskôr, zhruba v osemdesiatych rokoch. Ich cesta k vôni bola ešte o čosi dlhšia.

Písal sa rok 2000, keď značka uviedla na trh svoju prvú vôňu. Predvídateľne ju nazvala „Mauboussin for women“, ako keby sa nerátalo s tým, že budú aj ďalšie. Alebo možno chceli, aby sa to meno lepšie zapamätalo? Ťažko povedať, prečo to takto vymysleli, no faktom je, že to tak urobilo už veľa značiek a ani títo ľudia nenechali nič na náhodu. Spoluprácu nadviazali rovno s tými najúspešnejšími.

Začali napríklad s Christine Nagel, ktorej nos stál aj za takými slávnymi vôňami, ako je  (EdP) od značky Giorgio Armani (viď článok Giorgio Armani Si black & white), alebo Christian Dior Miss Cherie, John Galliano – John Galliano for women, alebo Versace Woman. Takže žiadna neskúsená dáma a žiadne lacné voňavky, ale seriózne parfumy, ktoré vo svete každý pozná. Určite Vám niečo budú hovoriť aj mená parfumérov ako Alberto Morillas, Olivier Cresp, Nathalie Lorson a mnoho ďalších mien svetového formátu. Verím, že tento zoznam bude rásť, pretože značka Mauboussin chce pre Vás len tú najvyššiu kvalitu. A to všetko za rozumné ceny, lebo parfumy Mauboussin patria aj napriek tomu, kto ich vytvoril, k cenovo prijateľným parfumom, teda parfumovaným vodám, ak mám byť úplne presná. Tak si ich predstavme aspoň v krátkosti, pretože len nedávno sme do našej ponuky pridali až 5 vôní tejto značky, z toho dve uzreli svetlo sveta práve v tomto roku.

Mauboussin pre dámy

Šperkárska firma sa blysla. Všetky dámske vône majú krásny flakón, ktorý je z hrubého skla a má dobrú stabilitu. Nemusíte sa báť, že by sa Vám parfum prevrhol.

Mauboussin pre dámy: 1)  L`Elixir Pour Elle, 2) Rose Pour Elle, 3) Mauboussin pour Elle, všetky na Elnino.sk

Mauboussin pre dámy: 1) L`Elixir Pour Elle, 2) Rose Pour Elle, 3) Mauboussin pour Elle

1) Mauboussin L`Elixir Pour Elle na zvádzanie

Vôňa L`Elixir Pour Elle sa nápadne podobá na úplne prvú vôňu Maouboussin, no v tejto už nenašlo vôňou trošku ťažké ovocie svoje miesto. Inšpiráciou L`Elixir Pour Elle je tajomný Orient a jeho vzrušujúce vibrácie. Nie je to práve vôňa na leto, skôr by som ju nosila v zime, na jeseň a skorú jar. V lete jedine na večer a vo väčších priestoroch, pretože je výrazná. Spočiatku Vás zaleje sladkosťou. Možno sa bude zdať až taká sirupová, pretože sladká fazuľka tonka a vanilka dávajú ambre doslova medovú vôňu. V koncerte s jazmínom, gardéniou (ruže som necítila) sa Vám z tohto začiatku môže zatočiť hlava. Potom však na javisko vkročia tóny veľmi trvácneho benzoínu, pačuli a santalového dreva a krásne splynú v jeden celok. A dlho splývať budú. Vôňa Mauboussin L`Elixir Pour Elle v takomto stave vydrží veľmi dlho a stále bude sexy (no však pačuli a santalové drevo, to sa pozná). Aj skúsený llovec ženských sŕdc z nej bude s rozumom v koncoch.

2) Mauboussin Rose Pour Elle na párty

Kvetinovo – ovocná Rose Pour Elle je pravým opakom L`Elixir Pour Elle. To však neznamená, že nebude dosť vzrušujúca. No však si pozrite ten gurmánsky úvod: červené jablko, kasia, bergamot, mandarínka, pomaranč, hruška, pitahaya a to všetko obohatené karamelom. Už ten je doslova na zjedenie. Ale nebojte, ten karamel do tohto ovocného šalátu parfuméri Benoist Lapouza a Delphine Lebeau-Krowiak nenaliali, len ho decentne „nastrúhali“ a držia sladkosť pod kontrolou. Sú to proste jasné ružové kvety, najmä ruža, akurát v trochu chutnejšej podobe, aby ste s touto vôňou boli zaujímavá a voňali prirodzene, čo im celkom vyšlo. Kasia dáva vôni krásny zelený tón a možno aj vďaka nej vonia ruža naozaj ako ruža.  Základ vône tvorí bezpečné santalové drevo a pižmo. Ostatné tóny mi splývajú s tým jemným karamelovým tónom, ale všetko k sebe pasuje. Bude aj k Vám. Ak sa chystáte na párty, zvážte, či ju nevezmete so sebou. Mauboussin Rose Pour Elle patrí  zábave vonku i vo vnútri.  Skôr k tej dennej. Najlepšie ju vynosíte v teplejších obdobiach.

Mauboussin pre pánov

Milovníci drevitých vôní si s parfumami z kolekcie Mauboussin Pour Lui prídu na svoje. Alfou, omegou (a možno aj gamou) všetkých vôní je veľmi bezpečné a vždy elegantné drevo a aromatické látky, ktoré ho podporujú v jeho dominancii. V ponuke máme tri novinky. Zaradili sme ich všetky naraz, pretože každá je iná.

Mauboussin pre pánov: 1) Pour Lui, 2) Pour Lui Time Out, 3) Pour Lui in Black, 4) Mauboussin Homme, všetky na Elnino.sk

Mauboussin pre pánov: 1) Pour Lui, 2) Pour Lui Time Out, 3) Pour Lui in Black, 4) Mauboussin Homme

1) Mauboussin Pour Lui pre gentlemana

Ak by dáma hľadala v partii mužov jednu bezpečnú náruč, vybrala by si práve tú, z ktorej by šla vôňa Pour Lui. Pripomína dobre uzemnenú fougere vôňu, len s prevahou dreva, ktoré postupne rozvíja svoj charakter, pričom sa drží pevne pri Vašej pokožke. Drevo, drevo a ešte raz drevo. Veď to je bezpečné ako obrovský koráb na rozbúrenom mori riadený dobrým kapitánom. Hneď v úvode očarí krásny tón cédrového dreva v sprievode dôverne známej levandule a vôňa s ňou nadobúda stredomorský charakter. Preto mi okamžite blyslo hlavou more. Pre niekoho možno nuda, ale dajte jej čas, nech sa ukáže. V bylinkovom srdci má horkú palinu, rascu a klinčeky a základ obohatila ambra s machom. Všetky vrstvy sa krásne prelínajú s cédrovým a ebenovým drevom, nič nekričí, nič neprekáža. Ak potrebujete variabilnú vôňu do kancelárie i za zábavou a na celoročné nosenie, skúste drevitú aromatickú vôňu Mauboussin Pour Lui. Hodí sa vždy a všade.

2) Mauboussin Pour Lui Time Out pre scestovaných

Pánska vôňa Mauboussin Pour Lui Time Out pre Vás pýta Time Out. Je to pre každého muža čas na relax a premyslenie ďalšieho programu života. Alebo čas, keď nemusí riešiť nikoho a nič. Všetko záleží od toho, čo od nej očakávate. Rozhodne Vám však daruje pocit úniku od každodennej rutin a to prostredníctvom voňavej atmosféry letnej dovolenky. Začína sviežosťou, ktorá dobre ide do nosa cez ostrý muškátový oriešok. Nie je to ale nič kyslé. Temná a sladká ríbezľa pohltila citrónovú energiu a pikantným spôsobom žiada, aby ste sa s ňou vybrali na dobrodružnú výpravu. Svet Vám bude ležať pri nohách, ženy tiež a z domoviny ostane malá bodka alebo čiarka na obzore. Srdce Vás totiž unesie až do tichooceánskych vôd. Levanduľa, šalvia a morské tóny chcú, aby ste sa dostatočne vzdialili od bezpečia a nudy. A samozrejme nesmie chýbať tón guajakového dreva, ktorý krásne ladí s pikantnosťou muškátového orieška z úvodu. Pour Lui Time Out je krásna drevito – akvatická vôňa na dovolenkovú pokročilú jar a leto. Tak šup s ňou do kufra a naloďte sa.

3) Mauboussin Pour Lui in Black pre zvodcu

Muž v čiernom vždy pôsobí zvodne, čarovne, tajomne. Preto značka Mauboussin odela svoj najnovší parfum do čierneho rúcha, čo sa týka názvu i farby flakónu. Zloženie však až také čierne nie je. Teda okrem tmavého guajakového dreva, ktoré je opäť dominantou. Parfum Pour Lui in Black je orientálno-drevitý a sladký po karameli. Určite dosť sladký na to, aby sa nehodil na leto (už skôr vášnivú letnú noc za predpokladu, že by nebolo príliš teplo okolo Vás), ale nie tak, aby niekoho zničil. Zvodca má predsa dámu zhypnotizovať, očariť, nie ju omráčiť, aby padla ako drevo a spala (smiech). Takže asi i preto je okrem karamelu v úvode aj mandarínka a mäta. Vôňa potom prechádza na bylinkovejšiu a drevitú nôtu. Pridáva sa dominantná šalvia, fialka a cédrové drevo. Táto fáza sa mi páčila viac a našťastie aj najdlhšie trvá. Aj Pour Lui Black má v základe príjemný benzoín, ktorý uchytil vôňu na pokožke a pekne ju tam „zakonzervoval“. Veď keď zvádzať, tak celú noc, nie len večer, nie? Mauboussin Pour Lui in Black je vôňa na chladné dni, ale ideálnejšie na noc a na špeciálne príležitosti. S ňou Vám neodolá žiadna žena.

Pozrite si aj ostatné vône značky Mauboussin. Všetky nájdete na Elnino.sk.

Filozófia značky Mauboussin hovorí za všetko. Hovoria: „Našim odkazom je Francúzsko, šperkárstvo so skúsenosťou, francúzska dokonalosť, elegancia, ľahká odvážnosť, farba… a napokon, našim odkazom je byť pri tom, keď budete chcieť milovať vo francúzskom štýle.“ Ak teda chcete zažiariť a milovať po francúzsky, máte možnosť to vyskúšať s vôňou, ktorá je presne taká ako Francúzi.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This