Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 22.7.2015 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Nové letné parfumy 2015 pre Vás

Nové letné parfumy 2015 pre Vás

Vonku máme tropické počasie a na svete sú ďalšie horúce novinky, ktorým to nevadí. Spoznajte nové letné parfumy od značiek Karl Lagergeld, Givenchy, Kenzo, Burberry a Guerlain. Zoznámim Vás.

Nové letné parfumy preňho i pre ňu

Ponuka Elnino.sk – najlepšej parfumérie – sa rozrástla o ďalšie krásne vône na jar, leto i jeseň. Novinky, ktoré Vám predstavím, prichádzajú práve v tom správnom čase, keď sa na našej severnej pologuli veselo vyhrievame a spoločnosť letnej vône je viac ako vítaná. A týmto vôňam veru teplo nijako nevadí. Ich spoločnou vlastnosťou je schopnosť navodiť pohodu, radosť zo života a z prírody okolo nás. Začnime novinkou od značky Kenzo, ktorej pánsku verziu som predstavila v článku Citrusy – Vaša nová vôňa na leto a ktorej sme sa konečne dočkali aj na Slovensku. Pokračovať budeme aj sériou od Karla Lagerfelda a o nové letné parfumy nás nepripravia ani iné slávne značky.

Nové letné parfumy Kenzo a Karl Lagerfeld od Elnino.sk

Nové letné parfumy Kenzo a Karl Lagerfeld

1. Kenzo L´eau Kenzo Intense

Ponuka tejto limitovanej edície na Elnino.sk je pridaním tejto vône, ktorá predstavuje energiu vody i zákon príťažlivosti medzi mužom a ženou, kompletná. Dámska vôňa L´eau Kenzo Intense patrí do rodinky kvetinovo-ovocných vôní a v tomto prípade nemám k jej zaradeniu žiadne námietky. Kvetinový buket, svieže ovocie, trošku zelene, šťavnatosť, ženskosť a nežná sladkosť, toto ju vystihuje. Ale pozor, ľahká ani slabá nie je. Značka Kenzo vsadila na osvedčenú silnú kombináciu ľalie, jablka a pačuli, ktoré dalo vôni hĺbku a potrebnú výdrž. Preto i ten názov „Intense“. Lotos a pivóniu pociťujem len miestami. Dotvárajú dojem vody. Takej tichej, ktorá myje brehy. Vôňa Kenzo L´eau Kenzo Intense mi týmto efektom pripomína zhovorčivú dámu. Na pohľad nežná, krehká, no keď otvorí ústa a začne rozprávať, strhne Vás deja príbehu, ktorý sa Vám snaží rozpovedať.

Nové letné parfumy Lagerfeld

Módny dom Karl Lagerfeld, respektíve jeho skúsení parfuméri Serge Majoullier, Cécile Matton, Jean-Christophe Hérault vyvinuli novú edíciu letných vôní Paradise Bay. Aj tu ide o limitovanú edíciu vytvorenú špeciálne pre toto leto. Nové letné parfumy vychádzajú z koncepcie vôní Karl Lagerfeld for Women a Karl Lagerfeld for Men, ktoré sa na trhu objavili minulý rok, obsahujú niektoré ich zložky, no nebojte, sú iné.

2. Pánska vôňa Karl Lagerfeld Paradise Bay

Pánska verzia sa chopila myšlienky urobiť vôňu jablkovo sviežu, trošku bylinkovú a na leto aj prirodzene menej sladkú. Sladké santalové drevo a ambru nahradil striedmejší tón kašmírového dreva a elegantný vetiver, ku ktorému sa vďačne pripája aj srdce vône z listov fialky – krásny tón zelene, dobre dýchateľný, svedčiaci každému mužovi. A vlastne aj žene. Ak ste dáma so slabosťou pre svieže vône a čítate tento článok, pokojne si pánskou vôňou nastriekajte zápästie a uvidíte, že sa Vám zapáči. Vôňa samotná sa otvára tónom spomínaného jablka, ktoré tvorca zmiešal s mätou a bergamotom pre ešte viac sviežosti. Aj iné nové letné parfumy pre dámy obsahovali podobné zložky. Nemusíte ju však nosiť len v lete. Jar a jeseň bude tiež vhodným obdobím.

3. Karl Lagerfeld Paradise Bay pre dámy

Parfuméri vedeli, že dámy majú v lete úplne iné priority a chcú. aby to zvodné pohadzovanie hrivou nebolo len tak. Letná vôňa Lagerfeld Paradise Bay je oproti klasike krémovejšia, exotickejšia. Už to skrátka nie je tá ľahká elegancia, ako keď chodíme do práce, ale skôr dovolenková romantika a zvodnosť. Krémový vanilkový základ so eroticky nabitým santalovým drevom sa cez pižmo a svieži ovocný úvod (broskyňa, liči, ananás) nesie vzduchom okolo dámy ako saténový šál. Dosť mi to pripomenulo vôňu Dolce & Gabbana The One, o ktorej som písala včera (viď článok Nevesty The One a Lady Million v súboji). V oboch tie kvetiny cítiť pomenej, táto je však menej sladká a vanilka v nej nedominuje, iba ju dotvára. Ani magnólia, ruža, jazmín a to je súčasne rozdiel medzi pôvodnou a letnou verziou. Pôvodný parfum Karl Lagerfeld for Women bol výsostne kvetinový, letná vôňa Paradise Bay je viac o ovocí. Zaradili ju medzi kvetinovo – drevité pižmové vône, no pre mňa skôr kvetinovo-ovocná. Cez jej obláčik vidím ostrovný raj, dámu pod slnečníkom s koktailom v ruke.

Nové letné parfumy Guerlain, Givenchy a Burberry

Nové letné parfumy Guerlain, Givenchy a Burberry

4. Guerlain Shalimar Souffle de Parfum

Kto by nepoznal svetoznámy parfum Shalimar? Príbeh parfumu začal v Indii i princeznej Mumtaz Mahal, kde sa Guerlain inšpiroval a vytvoril túto parfumovú legendu. To však bolo v roku 1925. Kto z nás by bol vtedy tušil, že už od roku 2000 sa bude s pravidelnou presnosťou objavovať nejaký jeho jeho update? Všetci milujeme Shalimar. Podľa mňa ani nie je možné, aby sa nejakej žene nezapáčil minimálne jeden jeho druh. Ja sama by som ich vedela nosiť možno takých 5 – 6 a tento update v podobe vanilkového suflé by určite medzi ne patril. Už podľa názvu, tvorcu (slávny Thierry Wasser) a chvály iných dám som vedela, že to bude parádna vôňa. Thierry priniesol vôni Shalimar nový rozmer a delikátny efekt. Shalimar Souffle de Parfum je orientálna kvetinová vôňa, ktorá sa otvára tónmi citrusov (bergamot, mandarínka, citrón). Tieto svieže tóny nádherne ladia s pomarančovým kvetom v srdci parfumu, kde sa jazmín sambac tiež hlási o slovo. Kosatec chýba, vôňa nie je púdrová, ale to nevadí. Kvetiny konečne neboli odsunuté do úzadia základom ani úvodom, ale naopak podporené. Sladký pižmový Shalimar Souffle de Parfum je spomedzi všetkých ľahších Shalimarov asi najviac kvetinový. Nie je to ten Orient, na aký je človek zvyknutý u pôvodnej vône, no aj táto verzia si určite nájde veľa priaznivcov. Mňa si získala.

5. Givenchy Ange ou Demon Le Parfum & Accord Illicite parfum

Novinka prispela medzi nové letné parfumy kuriozitou. Toto možno mnohí vidíte po prvý krát, že sa pred Vami ocitli dve fľaštičky. A navyše ide o orientálno – drevitý parfum, teda nie o parfumovanú ani toaletnú vodu. Podobá sa mi na už známu vôňu Ange ou Demon Le Secret Elixir. Citrusový úvod (mandarínka), v srdci omamný jazmín a pomarančový kvet. Kvety majú dominantné postavenie. Ich orientálny švih vrelo podporuje sladká ambra, pižmo, pačuli a biela koža. Hoci je vôňa odporúčaná skôr na chladnejšie dni, v tejto podobe nie je až taká ťažká a vedela by som ju nosiť i teraz do práce. No naneste na zápästia a miesta s dobre pulzujúcou krvou pár kvapiek koncentrovanej zvodnosti „Accord illiceté“ z malej fľaštičky a potom uvidíte, čo táto vôňa dokáže večer. Tento koncentrát obsahuje základ namiešaný s vanilkou. Ak chcete byť anjelom, alebo vôňu používať cez deň, nastriekate sa obsahom veľkej fľaštičky. Pri transformácii na čerticu alebo pri špeciálnej príležitosti použijete obsah veľkej a prekryjete ho pár kvapkami z malej fľaštičky. Elnino.sk má v ponuke len tester, ale na tom predsa nezáleží, ako je vôňa balená. Dôležitá je projekcia. Nebojte sa kombinovať Accord illiceté aj s niektorou z iných Vašich vôní. Spolu s ním príde teplo, príde vzrušenie a super výdrž vône, ktorá vďaka koncentrovanému obsahu toho najlepšieho, čo parfumérska výroba pozná, rozochveje všetky zmysly.

6. Burberry Brit Splash pánska vôňa

Aj značka Burberry prináša nové letné parfumy. Konkrétne tento je pánsky a ako napovedá názov „Splash“ (v preklade „čľapot“), novinka je svieža s vlastnosťami vody. Patrí medzi drevité akvatické parfumy. Pánska vôňa sa otvára veľmi zaujímavými bylinkovými tónmi rozmarínu a živice galbanum. Vodný charakter úvodu vône podporil melón. Srdce vône mi príde také talianske. Cyklámen, vodné tóny a fialka. Po inšpiráciu však tvorca zrejme nemusel chodiť až do Talianska. Stačilo mu nasávať energiu mesta Londýn, vnímať teplé a letom rozpálené múry a kontrastnú sviežosť od rieky Temže. Hneď musel dôjsť k záveru, že tieto tóny proste musia byť v letnej vôni.  Základ tejto vône (vetiver, pižmo, mach) nepatrí k tým výrazným. Spomedzi všetkých zložiek cítim akurát zemitosť machu. Zato však nijako neobmedzuje ostatné zložky v rozlete. Burberry Brit Splash je veľmi prirodzená, príjemná a svieža pánska vôňa na leto. Kto nemusí citrusy a chce sa cítiť sviežo, tak rozhodne musí skúsiť túto vôňu.

Chcete vidieť aj iné nové letné parfumy? Navštívte web Elnino.sk a sekciu Novinky v ponuke.

My však s novinkami nekončíme. Na tento web budú pribúdať aj ďalšie nové letné parfumy, pretože svet vôní sa neustále rozrastá a ja pevne verím, že aj iní výrobcovia nás budú chcieť potešiť.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This