Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 30.3.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Pánska volenka (nové parfumy hlavne pre mužov)

Pánska volenka (nové parfumy hlavne pre mužov)

Dnes to bude tak trošku pánska záležitosť. Milí páni, ja viem, že som Vás v poslednom čase zanedbávala, takže dnešná nádielka noviniek Calvin Klein, Cerruti, Dior, Kenzo a Beckham bude patriť Vám.

Pánska vôňa pre veľkých pánov

Veľká noc je za nami, ale na Elnino.sk nezaháľali a už aj pridávajú ďalšie novinky do svojej ponuky, aby bolo z čoho vyberať. Pred sviatkami sa o slovo hlásili najmä dámske parfumy a z času na čas sa medzi nimi vyskytla aj jedna pánska vôňa či dve. V tomto článku sa však role vymenia a žiadna dámska volenka nebude, táto bude pánska a predstavím Vám 5 nových parfumov pre mužov a jeden pre dámy.

Christian Dior Sauvage EdT

Ako prvá dostane slovo podľa mňa tá najzaujímavejšia a súčasne najkontroverznejšia pánska aromatická fougere novinka Christian Dior Sauvage. Niekomu sa bude zdať veľmi silná a bude ho z nej triafať šľak, inému mužovi bude pripomínať tisícku  iných vôní a niekto povie, že je nudná. Je to taký chameleón a šelma vybíjaná, ktorá raz dva každému popletie zmysly a v tom spočíta jej genialita. Z jednej časti bojovník za dobro ľudstva utajený do poslednej chvíle, z tej druhej uhladený elegán, skrátka niečo úplne nové, čo sme tu ešte nemali. Citrusový úvod voňajúci čistotou sa vyvinie v púdrovú pikantnú vôňu s korením a celá tá jednoduchá kompozícia vlastne skončí rovnako čisto, ako začala, len sa k nej pridá trošku sladkého mužského pižma, čím sa priblíži pokožke (zrejme to robí ten ambroxan). Veľmi moderná vec, ktorá mi pripomína chlapa, ktorý práve vyšiel zo sprchy, oholil sa a použil dezodorant. No a to je presne to, čo sa ženám najviac páči. Sauvage nie je práve bezpečná vôňa do práce. Jedine, že by ste chceli, aby Vás všetky ženy milovali a všetci muži nenávideli. Ale ako pánska vôňa na výjazd nemá Christian Dior Sauvage vážnejšiu konkurenciu. Až bude v ponuke Elnino.sk aj iná verzia ako tester, určite ju kúpim.

Kenzo Pour Homme EdP

Zdá sa Vám meno povedomé? Zdá sa Vám správne, pánska vôňa Kenzo Pour Homme (alebo Kenzo Homme) nastupuje údajne ako nová a mierne pozmenená verzia pôvodného parfumu z roku 1991. Zmena je život a vôbec nemám Kenzovi za zlé, že chcel vytvoriť zdanlivo podobný, no pocitovo rozdielny parfum. Táto pánska vôňa sa otvára veľmi podobne sviežo ako predchodca, čím si zachovala jej typický podpis. Sviežosť citrusov a pikantnosť sa stupňuje pomaly až do najväčšej oceánskej hĺbky. V tejto fáze ju ľudia obviňujú z podobnosti s vôňou Paco Rabanne Invictus, no je to len ten drevitý akvatický efekt, ktorý takto pôsobí. Kenzo Pour Homme v žiadnom prípade nie je klonom Invictus. Nová pánska vôňa mi príde menej aromatická, sladká a omamná, no viac drevitá. A tá mäta v úvode predurčila vôňu k väčšej ľahkosti. Mne osobne sa vidí novinka veľmi šarmantná a menej divoká ako Invictus. Invictus by som prirovnala k moru po búrke, Kenzo Homme predstavuje belasé more, ktoré Vás unáša na vlnkách bez toho, aby z nej slabšie povahy dostali morskú chorobu.

David Beckham Aqua Classic

Ako napovedá názov, vôňa Aqua Classic má blízko ku klasickým parfumom, no hneď to prvé slovo zvádza k zaradeniu medzi akvatické parfumy. Nie je to tak, to nebol úmysel. Aromatická drevitá vôňa úspešne doplnila medzeru v línii Classic Collection, v ktorej už jedna z veľkej časti akvatická pánska vôňa je. Záplava fialkovej zelene, vibrujúca energia citrusov a korenistý kardamóm v úvode i semišový podtón s pačuli mi ale pripomenuli vlaňajšiu novinku Beyond. Po chvíli však prejde na čosi klasickejšie. Vetiver v základe krásne zabrnká na bylinkové srdce z artemisie, šalvie a pelargónie. Tento jemný kvetinový dotyk nemá ráznosť vône Beyond a nestúpa do hlavy ani neštípe v nose. Mení to, o čom som si myslela, že bude nespútané a mužné, na prirodzene elegantný kúsok. A to mi už príde presne ako štýl Davida Beckhama, ktorý vyzliekol dres, nahodil sako a kráča v ústrety novinárom. David Beckham Aqua Classic nepotrebuje kričať, okato sa prezentovať ani držať niekoho pod krkom. Veď i tak Vás každý zaregistruje pre tú eleganciu.

Nino Cerruti Cerruti 1881 Sport

Neviem, čo som od tejto drevitej aromatickej novinky čakala, no už po prvom ovoňaní sa mi zdala nejaká známa a určite nie silná, ako sa o nej písalo. Akoby som pred sebou mala La Nuit de l`Homme od Yves Saint Laurent, len v upravenej a prejavom diétnejšej verzii.  Nebolo to ale sklamanie, lebo hoci má pánska vôňa YSL väčšiu hĺbku, silu a je aj sladšia – ako bývajú parfumy na večer – toto isté by bolo v dennej a športovej vôni skôr na škodu. Cerruti 1881 Sport pridáva k osvedčenej levanduli a kardamómu viac citrusovej zelene a aromatickosti bergamotu bez zbytočných stôp sladkosti. Výsledkom je horkastá a tradičná vôňa s drevitou stopou prímorskej atmosféry Stredozemia. Podobne ako Givenchy Blue Label, na ktorú sa mi Cerruti 1881 Sport tiež podobá, len novinka sa javí ostrejšia. Na vytrvalostný, silový šport a podobné aktivity je ale stále príliš elegantná. Vôbec sa mi na ňu nehodí popis a ani flakón a na ňom písmo pripomínajúce lano, no ak si idete dať šachovú partiu alebo zahrať golf, odporúčam ju s pokojom Angličana.

Horúce novinky Calvin Klein

Spomínala som, že predstavím 6 parfumov, no medzi obrázkami jeden parfum chýba. Ide o novinky z limitovanej edície Obsession Summer, ktoré sa usadili vo flakóniku notoricky známeho tvaru, no s iným farebným prevedením.  Sú to skvelé vône na jar, leto i jeseň, momentálne je však dostupný len dámsky parfum a na ten pánsky si budeme musieť ešte chvíľku počkať. Páni si zatiaľ môžu užívať iné krásne novinky značky Calvin Klein.

Pánska vôňa Calvin Klein Obsession for Men Summer, zdroj: Fragrantica.com (http://goo.gl/h2fIIV)

Pánska vôňa Calvin Klein Obsession for Men Summer, zdroj: Fragrantica.com (http://goo.gl/h2fIIV)

Drevito – aromatická pánska vôňa Calvin Klein Obsession for Men Summer sa nám podľa slov tvorcu snaží povedať, že vášeň sa zobúdza so stúpajúcimi letnými teplotami. Ukazuje, že zmyselnosť môže byť aj v tekutej forme ako keď azúrové vlny presúvajúce sa z miesta na miesto spôsobujú chladný vánok, preto i tá ľadová farba. Priznám sa, že som čakala sofistikovanejšie zloženie. Táto pánska vôňa z limitky už od úvodu bude dýchať bylinkovým závanom šalvie, ktorá s artemisiou v srdci závodí v tvorbe vzdušných vĺn. Pretekajú sa, kto je sviežejší. Až kým sa drevitý záver cédrového dreva puknutím neprihlási o slovo a nedovedie celú kompozíciu do bezpečného prístavu ako koráb. Nevidím v tom žiadny moment prekvapenia, no kto potrebuje sviežu vôňu, ktorá mu v lete umožní slobodne dýchať, s Obsession for Men Summer nemá čo pokaziť.

Novinka Calvin Klein Obsession Summer pre dámy mi už príde zaujímavejšia. Modrý flakónik v tvare pilulky, už to je celkom pútavý vizuál. Jej zvodný efekt však nemá nič spoločné s pilulkou lásky ako dielom chemika, ona je zvodná, elegantná a exotická úplne prirodzeným spôsobom. Krv rozpumpuje do celého tela omamnou vôňou kvetín, ktorá sa mieša s tónmi exotických driev a bergamot im pridáva grády. Ak by Vás na brehu videli námorníci, okamžite Vás nalodia a odplávajú s Vami preč. Prečo? Pretože táto novinka je kvetinovo – drevitá a pižmová. Keď sa pižmo usadí na pokožke a pačuli začne vysielať do okolia svoje vibrácie, šípka kompasu ich pre Váš magnetizmus navedie rovno k Vám. Nežartujem, dámsky parfum Obsession Summer má celkom slušnú silu a vôbec nezašiel priďaleko od svojich slávnych predchodcov.

Ja si myslím, že takáto zbierka noviniek má reálnu šancu niekoho zaujať. Už ste si vybrali svoj nový parfum? Ktorý to bude?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This