Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 16.12.2014 v Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Parfum hodný muža

Parfum hodný muža

Páni vedia čo im vonia a páči sa im veru kadečo, no sú to práve dámy, ktoré často nezdieľajú ich nadšenie pre parfum. Najmä ženské pokolenie je na vône veľmi citlivé a stačí, aby sa im vôňa spojila napríklad s bývalým partnerom, nepríjemným policajtom a už budú nad svojim drahým ohŕňať nos.

A že je tu takýchto nepríjemných asociácií viac než dosť, to určite vie každý muž, ktorého sa to týka. Vývoj pánskych vôní totiž napreduje o niečo pomalšie. Vždy, keď sa objaví niekde niečo nové a úspešné, celý zástup mužov si to okamžite kúpi a akoby náhodou sa hneď po uvedení parfumu zaplatí trh podobnými vôňami. Niet divu, že jej ničím nevyhoviete.  Pomaly to vyzerá tak, že bude muž hodný parfumu ako darčeku od dámy. Nie tak, že bude parfum hodný muža a musí si zaslúžiť jeho priazeň.

V minulom článku som priniesla zoznam vôní, s ktorými sa doma určite blysnete. Každý parfum bol pre iný typ  osobnosti a každý mal vyvolať pocit Vianoc. Ich spoločným menovateľom bola vanilka, káva, kakao, alebo bylinky a koreniny. Vône, o ktorých bude reč dnes, naopak Vianoce pripomínajú len okrajovo. Možno pár tónmi. Ten zvyšok tvorí vždy niečo zaujímavé. Čosi, čo nebude mať každý parfum a preto by ste jej nemali nikoho pripomínať.

Burberry Brit Rhythm

Parfum Burberry Brit Rhythm od Elnino.sk

Parfum Burberry Brit Rhythm EdT

Dominique Ropione, Oliviere Polge a Anne Flipo vždy vedia, čo robia. Ich vône sú málokedy na jedno kopyto a aj vôňu Burberry Brit Rhythm majú na svedomí oni. Parfum predstavuje sexy provokatívnu vôňu, ktorá bola inšpirovaná dobrou muzikou s tónmi bubna. Divočina ako sa patrí.  Hudbou, ktorá dobýva srdcia dám zamdlievajúcich pod pódiom. Takému mužovi nepovie žiadna „Ach, to čím smrdíš?“. Neodvážia sa ani dýchať, nieto mlieť jazykom.

Pánsky parfum Burberry Brit Rhythm sa otvára bylinkovo, ale vskutku divoko. Bazalka a verbena, ktorej by sa zľakla aj upírka, okorenil kardamóm a bobule borievky. O čo divokejší je úvod, o to dravejšie je srdce, v ktorom tónmi kože prestúpilo pačuli a styrax – živica, ktorú len tak hocikde nenájdete. Jej ostro kadidlová vôňa vždy chytá príjemný závan nejakého korenia. Od škorice až po vanilku. Záleží od pôvodu. Základ obsahuje kadidlo, cédrové drevo a fazuľu tonku. Opäť výrazné zložky, ktoré nám vyzdvihujú charakter vône. Parfum však vonia najmä po koži, ktorú ste namazali nejakým korenistým balzamom. Ani nepotrebujete kožené sako. Nebojte, dámy si ho na Vás domyslia.

Pánsku vôňu Burberry Brit Rhythm kúpite na Elnino.sk

Giorgio Armani Code

Parfum Giorgio Armani Code alebo Black Code z obchodu Elnino.sk

Parfum Giorgio Armani Code EdT

Bergamot a citrón v úvode vône Code (alebo Black Code) nebude nič extra bez toho, aby sa tieto tóny pomiešali s niečím, čo by som už označila za mimoriadne prísady.  Antoine Lie, Antoine Maisondieu a Clement Gavarry si zaumienili dať týmto ingredienciám nový život a inú osobnosť. Parfum nemá byť žiadna športová svieženka. Má nechať krv v žilách zovrieť a zrýchľovať dych, čo by sa s osviežením mysle asi sotva podarilo. Myseľ a vášeň, to k sebe nejde.

V srdci pánskeho parfumu Giorgio Armani Code sa rozťahuje badián. Chce Vám nahovoriť, že bude vládnuť, ale nie je to tak. Trošku slávy mu ukradne kvet z olivovníka. Akú vôňu majú olivy, to viete, no asi nikto z nás neovoniaval kvety, z ktorých sa tie chutné plody zrodia. Ja osobne som ich tiež nevoňala, no údajne majú v sebe tóny anízu a sladkého drievka. Olivový kvet nenájdete inde, než v parfumoch Armani. Tieto koreniny do tohto parfumu pasujú ako štipľavá paprika do guľášu. Bez nich by to bola nuda. Až dáme udrie do nosa tá zmes fazule tonky, kože a guajakového dreva (ktoré tiež nekričí na dámy z každého parfumu) na pozadí a tieto kontrastné tóny splynú v jedno, bude sa musieť vzdialiť, aby sa na Vás nevrhla rovno pred deťmi či rodičmi.

Parfum Giorgio Armani Code zakúpite na Elnino.sk

Yves Saint Laurent La Nuit De L Homme

Yves Saint Laurent La Nuit De L Homme toaletná voda na Elnino.sk

Parfum Yves Saint Laurent La Nuit De L Homme EdT

Ako inak, opäť sa nám zopakujú nejaké slávne mená ako Anne Flipo a Dominique Ropion, ku ktorým sa pridá ešte Pierre Wargnye . Týmto ľuďom je evidentne jasné, že taký vetiver a levanduľa budú bodovať vždy.  Levanduľa priniesla nevídanú slávu parfumu Le Male od Jeana Paula Gaultiera a vetiver zasa doslova žerú dámy v parfumoch Guerlain. Tak prečo by ho mali vynechať z kompozície La Nuit De L Homme? Ale aj táto klasika si žiadala vylepšenie.

Bergamot je v poriadku, korenistý kardamóm tiež. Toto vážne nemá koho uraziť. Takéto svieže záblesky podporia aj pána, ktorý neobsedí na jednom mieste. Ešte treba pridať tóny cédrového dreva, nech je pán považovaný za gréckeho poloboha. Céder pekne zafixuje tóny inak prchavého bergamotu a levandule. Vetiver však potreboval spojenca, niečo nové. Niečo, čo je zaujímavé a výrazné, ale tiež stále. Zvíťazil kumarín vyrobený z rasce. Rasca dodáva parfumu nový rozmer. Sviežosť sa nám tu zmiešala s úplne kontrastnými teplými tónmi, aby vytvorila moderný pánsky parfum. A bolo svetlo… Možno nám to chcel naznačiť aj dizajnér jeho flakónom. S La Nuit De L Homme môže muž pretancovať celú silvestrovskú noc a pokiaľ ho ráno neomráči spoločenská únava, pokojne môže pokračovať.

Pánsku vôňu Yves Saint Laurent La Nuit De L Homme zakúpite na Elnino.sk

Parfum La Nut De L Homme, Code i Brit Rhythm boli stvorené k tomu, aby urobili aj z gentlemana zviera. Samozrejme pri všetkej úcte, počestnosti a elegancii. Ak ste sa nikdy neobávali o svoju kožu, tak s týmito voňami by ste sa mali. Pohnú i davy.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This