Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 19.2.2015 v Mejkap, Poradňa, Vône | Bez komentárov

Reprezentujte svoj parfum na úrovni

Reprezentujte svoj parfum na úrovni

Že patrí parfum k dáme, o tom niet pochýb. A aká tvár patrí k parfumu? Nuž jedine upravená, pretože dobrá vôňa je dokonalosť sama a parfum má Vašu krásu doplniť, nie zatieniť. Buďte tvárou svojej vône.

Celé desaťročia vidíme na obálkach časopisov krásne ženy s flakónmi parfumov v ruke. Niektoré sa tvária vážne, iné sa usmievajú, no všetky majú spoločnú jednu vec. Sú dokonalé a vyzerajú moderne bez ohľadu na dobu, kedy fotografia vznikla. Už ste si niekedy zalistovali v staršom časopise, našli staršiu reklamu, povedali si: „Paráda, takto by som mohla pokojne vyzerať aj dnes, pretože tento vzhľad je stále IN.“ a potom našli vo svojom šatníku hotové poklady? Výborne. Otvorte skriňu a začnite pomaly vyťahovať staršie kúsky, pretože ja vám dnes ukážem niekoľko takých reklám, podľa ktorých by ste sa mohli vymódiť bez ohľadu na svoj vek a stále budete vyzerať reprezentatívne ako dámy na nich.

Estée Lauder White Linen (1978)

Biela farba je nesmrteľná a nikdy nevyjde z módy. Dámy v takomto oblečení pôsobia milo, ležérne a žensky. Nemusia sa odhaľovať a aj tak nebudú mať o nápadníkov núdzu. Máte aj Vy pekný štíhly pás? Ukážte ho. Nohavice a sukne s vyšším pásom alebo opaskom nikdy nebudú pôsobiť staro. Ale nemusíte sa ich vzdávať ani vtedy, ak nemáte postavu modelky. Stačí dať niečo navrch a pozornosť pôjde preč aj od silnejších bokov. K tomuto oblečeniu patrí vôňa púdrová, mydlová, skrátka niečo elegantné, ako parfum, ktorý dámy v reklamách prezentovali – White Linen.

Estée Lauder Mascara Sumptuous Infinite Mascara Black + 1,2g Pure Color Envy Lipstick 04, Re-Nutriv Ultra Radiance Concealer-Smoothing Base a parfum White Linen

Estée Lauder Mascara Sumptuous Infinite Mascara Black + 1,2g Pure Color Envy Lipstick 04, Re-Nutriv Ultra Radiance Concealer-Smoothing Base a parfum White Linen

Parfum White Linen, dnes už dostať len vo verzii parfumovanej vody v trochu inom obale, pôsobí čisto ako čerstvo vypratá bielizeň, ktorú ste povešali v záhrade a tak na nej ostali všetky vône kvetov naokolo. Púdrová vôňa výraznej fialky a kosatca v sprievode dažďa z jazmínových a ružových lupienkov bola vytvorená pre skutočné dámy s vyzretým vkusom. Kladiete dôraz na výdrž a chcete voňať kvetmi v plnej sile? Potom toto bude Vaša láska. Vidieť, že ani modelky v reklamách nie sú mladé dievčatá, ale skôr skúsené a zrelé ženy, ktoré by mohli byť niekoho manželkou a možno i mamou. Tvorkyňa vône – Sophia Grojsman – sa inšpirovala neskorou jarou a skorým letom, kedy všetko pučí a kvitne a takéto vône najlepšie vyniknú. V žiadnom inom období nemajú kvety toľko sily. Vtedy je radosť hrať sa na domácu gazdinku, po práci si dopriať kúpeľ, zahaliť sa do čistej bielizne a vychutnať si kávu na terase. Táto úžasná kompozícia dostala jej parfum White Linen v roku 2002 až do siene slávy v oceňovaní The Fifi Awards.

Líčenie v štýle tvárí White Linen

K bielej farbe sa prirodzene žiada dokonalá pleť. Vyhlaďte vrásky, zarovnajte každú ryhu s pokožkou a majte pleť bez jedinej chybičky s korektorom a vyhladzujúcou bázou Re-Nutritiv Ultra Radiance. Krásny kontrast s bielou farbou vytvorí červený rúž a samozrejme nesmie chýbať riasenka. Oboje nájdete napríklad v darčekovom sete Sumptuous Infinite. Ak sa na červenú necítite, siahnite po rúži v tónoch Vašej pleti. Oboje bude vyzerať krásne.

Yves Saint Laurent Rive Gauche (1971)

Úspešné ženy majú k zábave  svojský a mimoriadne mazaný spôsob. Nemusia byť suchárkami. Oblečú si niečo sexi a zahalia svoje telo pod dlhší kabát. Chudák muž môže po celý deň i celý večer utápať sa v predstavách, čo všetko tento elegantný habit ukrýva. Chcete aj Vy pôsobiť práve takto? Inšpirujte sa modelkami a oblečte sa podobne. Kombinácia modrej a čiernej nikdy nevyjde z módy a svedčí každej dáme. Určite sa oplatí investovať do kvalitného saka dlhšieho strihu alebo do kabáta a neodmysliteľnej hodvábnej šatky. Až budete chcieť zvádzať svoj nový objav, tak ledabolo odhalený výstrih alebo noha, ktorá vykukne spod kabáta, to mu pokoj zaručene nedá. Pokoj mu nedá ani zvyšok Vášho outfitu – líčenie a parfum, ku ktorému ste už teraz vynikajúco oblečená.

Yves Saint Laurent Very YSL Make-up Palette, Mascara Volume Effet Baby Doll a parfum Rive Gauche

Yves Saint Laurent Very YSL Make-up Palette, Mascara Volume Effet Baby Doll a parfum Rive Gauche

Ako naznačujú kampane, parfum Rive Gauche od YSL vyzýva dámu, aby v žiadnom prípade nesedela doma. A čo, že je vonku mráz a teplota hlboko pod nulou? Máte si dohovoriť schôdzku, ísť von a očarovať. Je to taký ten klasický a elegantný štýl vône, ktorej však stále nechýba dávka vášne a zábavy. Rive Gauche je kvetinová, aldehydová vôňa so suchým, cyprusovým základom, takže naozaj skôr do chladna než do teplého počasia. Človek sa s ňou nenudí a ťažko ju môžete prirovnávať k iným. Príde mi dosť nepredvídaná, preto ju treba nechať poriadne rozležať, pretože nikdy neviete, čo spraví. Má jemné, ženské, romantické kvetinové srdce, ktoré sa však neotvorí len tak hocikomu a hocikedy. Najskôr ucítite ružu a jazmín až neskôr, ak ho pravda v záplave drevitých tónov silného základu identifikujete.

Líčenie v štýle tvárí Riche Gauche

Čo ešte chýba k zábave? Spoločným znakom dám z týchto reklám sú výrazné lesklé pery, čierne riasy ako uhoľ a zvyšok už podľa preferencií. Všimnite si, že svoje rúže zladili aj s lakom na nechty, pretože to vyzerá efektne a žensky. V paletke Very YSL nájdete možnosti pre rôzne štýly. Nechýbajú v nej tmavé tiene pre hlboký pohľad, na ktorý páni nezabudnú, ale sú tam tiež pastelové odtiene, ktorými môžete zjemniť svoj vzhľad na výzor lesnej víly. Dve farby na pery, tvárenka, k tomu si pribaľte už len riasenku, svoj parfum a máte kompletnú výbavu na deň i na večer.

Je jedno, s kým si svoju poobedňajšiu kávičku alebo pohár vína vychutnáte. Kam sa hrabú modelky z reklamných kampaní? Krásne nahodená sa budete cítiť božsky. Ako sa Vám pozdáva tento prakticky nesmrteľný štýl sedemdesiatych rokov?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This