Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 24.5.2016 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Svadobné parfumy s láskou na celý život

Svadobné parfumy s láskou na celý život

Keď som vyberala svadobné parfumy do tohto článku, zistia som, prečo sú mladé nevesty tak závislé na sociálnych sietiach. Zvládnuť svoj veľký deň na jednotku a krásne voňať, to chce nejaké tipy.

Odlíšiť svadobné parfumy od bežných?

Mnohí sa možno pýtate, aký charakter a aké čaro musia parfumy pre ženy mať, aby si zaslúžili označenie „svadobné“? Ak ste už pár rokov po svadbe, odpoviem otázkou.

Spomínate si, aký parfum ste mali v svoj veľký deň na sebe a spoznali by ste ho medzi stovkou iných parfumov?

Pokiaľ je Vaša odpoveď kladná a spokojne sa usmievate, potom ste mali na sebe ten správny. Ak však momentálne parfum hľadáte a idete sa vydávať, správne odpovede na prvú otázku sú až dve a budú závisieť na Vašej povahe.

  • Svadobný parfum je bežný parfum

Neisté dámy a ženy, ktoré nerady experimentujú, možno ocenia, ak ich svadobné parfumy nebudú ničím vybočovať z ich zvyklostí. Patríte medzi také osoby? Potom sa vôbec nemusíte báť siahnuť po vôni, ktorú používate každý deň a ktorú poznáte ako svoje topánky (ľudovo povedané). Je pekné držať svoju lásku za ruku a okolo seba cítiť niečo, čo nám je dôverne známe a čom sa cítime dobre. Ak svoj parfum milujete aspoň z polovice tak ako svojho budúceho muža, tak prečo si ho nevziať na cestu k oltáru? Na tom nevidím nič čudného.

  • Svadobné parfumy sú úplne nové vône

Tou druhou odpoveďou je parfum nový, jedinečný a perfektne vyhovujúci k typu Vašej osobnosti. Skúšajte hľadať také svadobné parfumy, ktoré si po svadbe môžete odložiť na špeciálne príležitosti a dni, keď nebudete vo svojej koži. Voľte taký, ktorý nebude súťažiť s vôňami okolia. Myslím tým trebárs kytice ľalií vedľa oltára, kvetiny vo Vašej svadobnej kytici, alebo krík jazmínu vedľa altánku, v ktorom prebehne obrad. Už predsa vieme, čo bude okolo Vás, nuž tomu môžeme prispôsobiť aj výber vône. Aby som Vám hľadanie uľahčila, predstavujem top 10 vôní, ktoré si ako svadobné parfumy vybrali ženy na celom svete a ktoré by som si s pokojom Angličana zvolila aj ja. A ešte dám tipy na dva špeciálne svadobné parfumy z rodiny niche vôní.

1. Parfum Roberto Cavalli Just Cavalli prehovára k duši a srdcu zvodkyne. Potrpíte si na zvodné prestrihy, výstrihy a krajku? Potom si neberte nič komplikované a radšej siahnite po exotickom mixe kvetov pomarančovníka a tahitského kvetu tiaré na drevitom základe. Aj keď Vaše šaty kadečo odhaľujú, v tejto vôni sa stále skrýva kus tajomna.

2. Aj keby sa spustil lejak ako z krhly a Vy budete uličkou za sebou ťahať závoj vlhký od kvapiek dažďa, čistej vôni Chloé Love Story s tónmi bielych kvetov neroli a pomarančovníka zabalenej do zvodného pižma s dotykom pačuli to vôbec nevadí. Posiela smerom k nebu zamilovaný bozk a smeje sa.

3. Neznášate ťažké vône, no tie citrusové na Vás zasa nič nevydržia? V prípade vzdušne ľahkej vône Chanel Chance Eau Fraiche so žiarivými kvetinami, citrusmi a drevom budú akékoľvek obavy neopodstatnené. Je ideálna pre svadbu vonku. Vidiek, záhrada, ranč… všade zapadne.

4. K svadbe v prírode sa dokonalo hodí aj parfum Marc Jacobs Daisy. Bude sa okolo Vás plaziť ako opar po búrke, cez ktorý prenikajú jasné lúče slnka. Z tejto hmloviny púdrových kvetov a vlhkosti vystúpi nevinná a nežná víla, ktorá sa pred  očami ženícha premení v dievča zrelé na výdaj.

5. Ralph Lauren Romance je parfum, ktorý pristane k slzičkám dojatia romantickej nevesty. V tejto jemne pikantnej vôní najkrajších kvetov každej záhrady (ružičky, ľalie, fialky a frézie) je osvedčená klasika a elegancia, ale aj niečo moderné, čo sa po svadbe pretaví do lásky na celý život.

 

6. Ak máte cit pre vrcholnú módu a milujete sladké vône medového nektáru, nemusíte sa všetkého vzdať, len aby ste neotrávili svadobčanov. Vôňa Elie Saab Le Parfum s omamným jazmínom a kvetmi pomarančovníka na základe z medu a pačuli je pripravená predvádzať sa spolu s Vami.

7. Mladosť nevesty treba vystaviť na obdiv. Aj mladšia sestra vôní Omnia – Bvlgari Omnia Coral – je kvetina v rozpuku ako Vy. Kvitne ibiškom, leknom a je sladká ako granátové jabĺčko jemne okorenené ružovým korením, takže vôbec nie nedospelá. Nie každá nevesta musí voňať po kvetinách.

8. Pochybuje niekto o tom, že z vône jazmínu, orchidey, ruže a iskrivého ovocia dokáže vzniknúť láska? Ja teda nie. Vôňa Christian Dior J’Adore s esenciou ženskosti môže byť nepochybne jeden z dôvodov, prečo sa do Vás zamiloval a prečo pri oltári stojíte vedľa seba.

9. Vôňa Boucheron Jaipur Bracelet sa inšpirovala náramkami Nauratan, v Indii nosia nevesty. Jej excelentná výdrž Vám poskytne dostatok času, aby ste sa tešili z púdrových kvetov, nežnej konvalinke a príjemnej zelene. Už jej zloženie znie ako pieseň o láske z Bollywoodských filmov.

10. Ak je pre Vás svadba párty udalosťou roka a najviac Vás zaujíma slávnostná recepcia, vykašlite sa na romantické svadobné parfumy. Voľte vôňu londýnskych klubov Jimmy Choo Flash London Club. Liči, bergamot a krémové biele kvety s pižmom budú lichotiť každému Vášmu pohybu.

Špeciálne niche svadobné parfumy

Chcete na svoju svadbu niečo zapamätateľné? Inšpirujte sa príbehom týchto niche parfumov.

11. Na typickej indickej svadbe sú kvety prítomné úplne všade. Od miesta, na ktorom prebieha obrad, až po miestnosť, v ktorej pár strávi spoločnú noc. Hlavičky kvetov sú navlečené povešané ako girlandy a na znak rešpektu si girlandy vymieňajú medzi sebou aj snúbenci. Aby mal manželský pár spirituálnu ochranu, ženíchov brat ho po obrade doslova osprchuje v kvetoch. Táto explózia farieb a vôní dala život aj parfumu Byredo Flowerhead s veľmi trvácnou a opojnou arómou kvetov. Kvety jazmínu Sambac, tuberózy a ďalšie svieže tóny ovocia i zelene Vás budú sprevádzať dobrých 10 – 12 hodín. Mať vône Byredo ako svadobné parfumy nie je práve lacnou záležitosťou, no ja tvrdím, že sú hodné každého eura.

12. Aké svadobné parfumy by si mohla vybrať tanečnica? Parfum Penhaligon’s Iris Prima by mohol byť úplne jasnou voľbou. Jej svieži úvod, veľmi dôstojné púdrové srdce z jazmínu, kosatca a zaujímavý základ s tónmi dreva, kože, ambry a vanilky Vám nachystá nástup na scénu hodný primabaleríny. Svadobnou uličkou k svojmu nastávajúcemu môžete pretancovať a nachystať tak svadobný obrad, na ktorý budú všetci spomínať až do konca svojho života.

Vlastne je jedno, či pri výbere zamierite medzi svadobné parfumy v akcii, alebo si vyberiete niečo drahšie. Podstatné je, aby Vás vôňa počas svadby nerozčuľovala, aby bola kvalitná a nespôsobovala každému okolo bolesť hlavy. Od spokojnosti svadobčanov sa predsa odráža aj spokojnosť nevesty a tá je na nezaplatenie. Dobré tipy nájdete aj na Facebooku vo fotoalbume Vône pre Váš deň „D„. Neváhajte, spojte si svoj veľký deň plný lásky s krásnou vôňou a možno vytvoríte aj ďalšie (voňavé) partnerstvo na celý život.

[Total: 3    Average: 2.7/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This