Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 12.5.2015 v Poradňa, Starostlivosť, telo | Bez komentárov

Vaša KPZ pri športovej aktivite

Vaša KPZ pri športovej aktivite

KPZ, alebo rozumejme kapsička poslednej záchrany, by mala byť pri športových víkendoch dobre vybavená. Zabaľte si do nej všetko, čo si Vaša aktivita bude žiadať. Tieto tipy Vám pomôžu nič nevynechať.

Vždy a na všetko pripravená

Už sa Vám stalo, že ste až na ceste prišli na to, že ste si doma niečo zabudli? Nuž nie ste sama. Ja sama si každý rok niečo zabudnem. Hoci si pred odchodom z domu píšeme rôzne zoznamy a snažíme sa v mysli skombinovať všetky možné i nemožné situácie, len aby sme na výlet zobrali všetko potrebné, vždy sa nájde niečo, čo sa na ten zoznam nedostane. Každá aktivita si vyžaduje inú kozmetiku a keď nám raz čosi chýba, neostáva nám nič iné než improvizovať, alebo tú vec naháňať po obchodoch. Pokúsim sa teraz vypracovať zoznamy, ktoré by Vám pri balení mohli pomôcť. Dám Vám tipy na dobré pohybové aktivity i skvelú kozmetiku, ktorá by Vám popri šampóne na vlasy a pleťovej kozmetike nemala chýbať vo výbave.

KZP milovníčky prírody

Milujete prírodnú kozmetiku? Je Vám blízka zeleň a voda? Potom je pre Vás najlepším športom hocičo, čo sa dá robiť vonku. Nájdite si vodnú plochu, kde sa dá plávať, alebo si zájdite na prechádzku. Na plávanie si nevyberajte príliš teplú vodu. Spálite tak jednak viac kalórii a menej zaťažíte srdiečko. Ak nebudete alebo nechcete plávať, rýchla chôdza alebo turistika by tiež mohla byť Vašou srdcovkou. Pre netrénovaného je lepšie robiť malé výjazdy častejšie namiesto absolvovania jednej náročnej túry. Pľúca Vám zásobia celé telo kyslíkom, čo Vám prinesie lepšie sústredenie.

Vaša KPZ by mala rátať s touto prírodnou kozmetikou:

 • opaľovacích produktov na pery a tvár s SPF zohľadňujúcim nadmorskú výšku, SPF 2f4 by mala inak v našich končinách stačiť (pozrite napríklad kozmetiku Frais Monde)
 • dezodorant (z prírodných produktov odporúčam napríklad deo roll-on Lavera)
 • niečo s levanduľou alebo tea tree olejom, aby Vaša pokožka nelákala hmyz (ak si vezmete levanduľový peeling napríklad ten od značky Saloos, ušetríte miesto v batožine)
 • výživnejší produkt do sprchy a prípadne i kúpeľa (odporúčam napríklad sprchovací olej L’Occitane s mandľovým olejom alebo sprchovací krém Lavera Winter Glory s para orechmi a javorovým sirupom, do kúpeľa je vynikajúci olej Lavera s rakytníkom a pomarančom, ktorý sa dá použiť i namiesto sprchovacieho produktu)
 • niečo na regeneráciu pokožky (olej Avenia od značky Saloos posilňuje žilky a súčasne regeneruje podráždenú pokožku)
KPZ do prírody s prírodnou kozmetikou Lavera, Saloos, Frais Monde, L'Occitane, všetky produkty na Elnino.sk

KPZ do prírody s prírodnou kozmetikou Lavera, Saloos, Frais Monde, L’Occitane

KPZ akčnej ženy

Niektorým z nás pomalý pohyb nestačí a potrebujú k svojmu životu adrenalín. Ak patríte do tejto skupinky aktívnych žien, najlepší pre Vás je beh, loptové hry, kondičný box. Najviac adrenalínu v žilách Vám však jednoznačne bude kolovať na tréningovom programe typu „bootcamp„, na triatlonoch, alebo si skúste preteky typu Spartian Race, kde sa bežia dlhé trasy s prekážkami, ktoré musíte vynaliezavo zdolávať a potrebujete na to dobrú kondíciu. Niečo také, ako absolvujú vojaci. S tréningom ale začnite čo najskôr, pretože väčšina takýchto pretekov sa koná v lete a leto už máme takpovediac za dverami. Začnite kratšími trasami a postupne pridávajte kilometre i prekážky.

Vaša KPZ by mala určite obsahovať:

 • produkt, ktorým uľavíte svojim nohám a chodidlám (odporúčam mlieko Diet Esthetic Body 10 Body Milk Tired Legs And Feet)
 • úplnou samozrejmosťou je dobrý antiperspirant
 • osviežujúci sprchovací gél, ktorý Vás pred a po náročnom výkone vzpruží a povzbudí + nejaký svieži peeling
 • veľmi dobrý bude i masážny olej pre prípad, že by Vás bolelo celé telo (napríklad Maratonec od značky Saloos)
 • rozhodne potrebujete dobré opaľovacie produkty na pery i tvár, ktoré sú odolné vode (so sebou si môžete vziať napríklad praktickú tyčinku Clinique, ktorou pretriete čelo, až sa zapotíte a po pôvodnom nátere nebude ani stopy, alebo využite akciu na kozmetiku Piz Buin, ktorá prebieha na Elnino.sk, viac info na webe Elnino.sk)
 • telové mlieko, ktoré rozmazná Vašu pokožku po sprche a dobre ju bude hydratovať (napríklad hydratačné mlieko Deep Comfort od Clinique)
KPZ pre ačné ženy s kozmetikou Clinique, Bourjois, Diet Esthetic, Addidas, Saloos, Piz Buin, všetko na Elnino.sk

KPZ pre ačné ženy s kozmetikou Clinique, Bourjois, Diet Esthetic, Addidas, Saloos, Piz Buin

KPZ pôžitkárky

Je pre Vás akýkoľvek dlhotrvajúci pohyb ako trest? Neznášate pot a svalovú horúčku? Aj Vy môžete cvičiť a bude Vás to baviť. Spevniť svoju postavu môžete aj na pilatese, hodinách jógy, alebo skúste nejaké pomalé bojové cvičenia (napr. tai či). Pri týchto športoch sa pohyby vykonávajú pomaly, ladne, no predsa si napnete svaly a poriadne sa ponaťahujete. Z tých rezkejších pohybov vrelo odporúčam tanec, napríklad brušný tanec. Toto nie je druh pohybu, pri ktorom by z Vás pot tiekol potokom. Pri tanci neprepínate svaly, no spaľujete kalórie, zlepšujete svoj postoj i vyrovnávate chrbticu. Mnohé dámy, ktoré poznám, vďaka orientálnym tancom odstránili dvojitú bradu, bolesti chrbtice a ich chôdza je dnes omnoho ladnejšia a ženskejšia. Vyskúšajte viacero druhov cvičení a uvidíte. Dôležité je nájsť taký druh pohybu, ktorý Vám bude príjemný.

Vaša ideálna KPZ na tanečný a cvičebný pobyt:

 • penový alebo krémový prípravok do sprchy, ktorý Vašu pokožku rozmazná krásnou vôňou a príjemnou textúrou (napríklad pena Skin Yoga od Artdeco)
 • niečo dobrého po sprche pre telo i vlasy (napríklad multifunkčný olej Nuxe) a v prípade potreby i niečo na masáž tela
 • peeling na telo a ak dáte zabrať svojim nôžkam, aj tie by ste mali poriadne vyhladiť (napríklad zahrievacím osviežujúci peelingom Bare Foot od Freeman)
 • dobrý dezodorant alebo antiperspirant (podľa miery aktivity)
 • dobrý krém na ruky, pretože tie sú pri cvičení i tanci na očiach, tak by mali byť pekné (značka Dermacol poskytuje veľa voňavých produktov pre celé telo)
KPZ pre pôžitkárky s kozmetikou Dernacol, Artdeco, Saloos, Freeman, Nuxe a Addidas, všetky produkty na Elnino.sk

KPZ pre pôžitkárky s kozmetikou Dernacol, Artdeco, Saloos, Freeman, Nuxe a Addidas

Niektoré produkty už doma máte, iné si ešte dokúpite. Nezabudnite, na Elnino.sk nájdete veľa dobrej kozmetiky pre Vaše vlasy, telo i pleť. Máte z čoho vyberať.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This