Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 26.5.2015 v Poradňa, Starostlivosť, vlasy a nechty | Bez komentárov

Vlasy volajú o pomoc, my počúvame

Vlasy volajú o pomoc, my počúvame

Keď Vaše vlasy vysielajú S.O.S. signál, pošlite ich na jednotku intenzívnej starostlivosti. Mám pre Vás tie najlepšie lieky na urýchlenie ich zotavenia a pre okamžitý návrat ich zdravého lesku.

Vlasy sú mastné a účes padnutý

Nech robíte čo robíte, už po pár hodinách vyzerajú, akoby ste na ne zvysoka kašľali. Kde je vinník? Hľadajte ho vo Vašej genetickej výbave alebo v príliš aktívnych mazových žľazách, ktoré vytvárajú nadbytočný maz, ktorý vlasy zbytočne ťahá nadol. Ak ste mastnú pleť podedili od rodičov, zrejme Vám neostane nič iné, než si vlasy umývať častejšie. Pokiaľ je za tým hormonálna nerovnováha, mali by ste pouvažovať nad zmenou životosprávy. Vyhýbajte sa tiež oblúkom kondicionérom a zaťažujúcim stylingovým produktom. Dobré tipy na prírodný styling nájdete v článku Vlny vo vlasoch a 4 stylingové tipy. Namiesto bežných šampónov radšej investujte do šetrného šampónu na mastné vlasy. Drastické odmasťovanie totiž urobí pravý opak, vlasy sa budú mastiť ešte viac.

Šampón na mastné vlasy Frais Monde Purifying Balancing Plant-Based Shampoo

Šampón na mastné vlasy Frais Monde

Moje odporúčanie: Frais Monde Purifying Balancing Plant-Based Shampoo

Dôvod: Šampón pôsobí na prírodnej báze a je k vlasom jemný. Obsiahnutý olej copaiba olej bráni množeniu baktérií, ktoré sa živia mazom. Pokožku tým pádom nedráždia a neprovokujú k tvorbe mazu a lupín. Arganový olej vytvára na pokožke i vlasoch ochrannú bariéru, ale telu je rovnako prirodzený ako kožný maz, čiže pokožka nebude mať dôvod tvoriť si nový. Oligosacharidy a aminokyseliny získané z morských rias obnovujú prirodzenú imunitu a pri pravidelnom používaní regulujú tvorbu mazu na prijateľnú úroveň.

Vlasy na dotyk drsné alebo krepovité

Normálny vlas je poddajný, mäkký. Skladá sa totiž z vrstiev, ktoré sú na seba naskladané ako šindle, čo mu dáva možnosť pohybu a ohybnosť. Účes vďaka tomu vyzerá ako rozoviaty a keď sa zvýši vzdušná vlhkosť, urobia sa Vám vo vlasoch vlny. No pokiaľ na vlas aplikujete agresívnu chémiu, vlákno stvrdne a vlas sa skrúti. Vlasy vyzerajú ako krepové. Alebo ste vlasy možno narovnávali a ostali rovné, ako ste chceli, no jednako pripomínajú na dotyk chemlón. Ak ste im toto vyviedli, náprava bude ťažšia, no stále možná.

rad L´Oreal Paris Expert Absolut Repair Lipidium od Elnino.sk

rad L´Oreal Paris Expert Absolut Repair Lipidium

Moje odporúčania: maska a balzam na vlasy Absolut Repair Lipidium L´Oreal Paris Expert, na končeky sa dobre osvedčila starostlivosť Schwarzkopf BC Cell Perfector Repair Rescue Sealed Ends

Dôvod: Tieto produkty sú vďaka dobrému spracovaniu ingrediencií schopné preniknúť hlboko do štruktúry vlasov a dodaním potrebnej výživy obnoviť poddajnosť vlasových vlákien. Masku na vlasy si doprajte aspoň dvakrát do týždňa. Ideálne bude nasadiť na vlasy kúpaciu čapicu alebo igelitové vrecúško a buď to celé obaliť do nahriatej osušky, alebo fúkajte teplý vzduch fénom. Pozor, nie príliš horúci. Teplo umožní výžive zafungovať ešte lepšie a rýchlejšie.

Suché vlasy bez lesku a života

Podobne ako u drsných vlasov, pri strate lesku je podobný problém. Vlasy ste pričasto farbili. Je celkom jedno, či ste ich odfarbovali alebo im dávali havraniu čiernu farbu. Ak nešlo o zázračnú farbu bez obsahu škodlivej chémie a  Vy ste ich takto oslabovali po každom odraste od korienkov, vyviedlo ich to z miery a teraz sa nevedia brániť vetru ani slniečku. Ich končeky sú náchylné na štiepenie, chýba im lesk a ich farebný tón sa blíži k odtieňom šedej.

Produkty pre vlasy Wella SP Repair na Elnino.sk

Produkty pre vlasy Wella SP Repair

Moje odporúčania: maska na vlasy, ošetrujúci balzam na vlasy a na rozštiepené končeky Wella SP Repair

Dôvod: Produkty zaceľujú vlasové vlákno a pečatia poškodenia. Získate tak regeneračné ošetrenie, ktoré nielen hĺbkovo opravuje, ale tiež vyživuje a chráni poškodenú vlasovú štruktúru pred vplyvmi vonkajšieho prostredia. Ich emulzná konzistencia dodáva vlasom vlhkosť, leskminimálne zaťažuje vlasy, ktoré tak dobre držia tvar v účesoch. Aj túto masku môžete používať vyššie uvedeným spôsobom pre urýchlenie regenerácie.

Jemné a prakticky neupraviteľné vlasy

Nie je ich práve málo, sú však tenké, jemné a každý stylingový produkt ich ťahá k zemi silnejšie než zemská príťažlivosť. Nemajú takmer žiadnu silu a neunesú väčšinu balzamov. Musíte mať vždy to najľahšie, čo len existuje a aj to je niekedy priťažké. A vôbec sa im nie je čo čudovať. Neexistujú vlasy, z ktorých by sa styling horšie vymýval, než z vlasov jemných. Vždy Vám na nich ostanú nejaké zvyšky a tak nános nových vrstiev pôsobí nielen zaťažujúco, ale ich robí ešte citlivejšími. Rozhodne potrebujete produkty pre jemné vlasy a nestačí vlasy iba chrániť. Radšej im dodajte výživu a silu zvnútra.

rad pre citlivé vlasy Redken Extreme od Elnino.sk

rad pre citlivé vlasy Redken Extreme

Moje odporúčania: dobrým šampónom pre návrat k normálu je šampón Redken Extreme na precitlivelé vlasy a ostatné produkty z tohto radu od značky Redken.

Dôvod: Obsiahnujú látky sa viažu na vlasový proteín, čím chránia vlákna. Dodávajú tiež ceramidy a ostatné výživné látky, ktoré potrebuje vlasová štruktúra pre svoju celistvosť. Držia tak vo vnútri vlasov vlhkosť a chránia ich pred lámaním, poškodzovaním pri česaní, ale tiež pri tepelnej úprave účesu. Kulmovaním a fénovaním teda nebudete vlasy toľko ničiť.

Pre každé vlasy existuje správne riešenie. Ak máte nejaký problém s vlasmi, neváhajte zanechať otázku v diskusii a v ďalšej Poradni môžem priniesť nejaké rady a tipy, ako si s problémom poradiť raz a navždy. Alebo si pozrite ponuku vlasovej kozmetiky na Elnino.sk a nájdete všetko, čo potrebujete.

Na Elnino.sk je široká ponuka balzamov, masiek, šampónov, kondicionérov, stylingových produktov pre akékoľvek vlasy. Stačí kliknúť a budete v obraze.

Že článok vysvetlil, čo ste potrebovali vedieť a svoje tipy ste si už našli? Podeľte sa o ne aj s priateľmi a zdieľajte ho.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This