Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 2.12.2015 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Zábava začína, prichádzajú nové voňavé hviezdy

Zábava začína, prichádzajú nové voňavé hviezdy

Poprosím fanfáry a obrovský potlesk, pretože začína naozajstná zábava. Moje obľúbené značky a velikáni ako Kenzo, Yves Saint Laurent, Dolce & Gabbana a Bvlgari priniesli úžasné nové vône, ktoré dámy vytiahnu von.

Zábava na snehu i v interiéri

Zábava s Yves Saint Laurent Black Opium

Zábava s YSL Black Opium

Nebudem Vás dlhšie napínať, ale rovno prezradím, že pojem „zábava“ si Kenzo, Yves Saint Laurent a Dolce & Gabbana predstavujú ako zmyselný pohľad spod čapice a krásny teplý obláčik okolo Vás. A nebojte, žiadnemu mužovi nenapadne vrhnúť do Vás guľu. Skôr to vidím na iné nápady. Buď sa vrhnú na Vás, alebo dostanete nežnú pusu. Novinky pre dámy sú všetky zvodné a inšpirujú k milostným dobrodružstvám. Zábava tvorcu vône Bvlgari, Alberta Morillasa, zrejme začala nie na snehu, ale niekde na belostnom piesku brazílskej pláže. Jeho novinka sa hodí skôr na jar a leto, ale do práce ju pokojne môžete začať nosiť hoci okamžite. Uvidíte, akú skvelú náladu spôsobíte. Tak poďme si ich predstaviť všetky.

Bvlgari Omnia Paraiba

Neviem ako Vám, ale mne slovo „Paraiba“ pripomína český výraz „pařba“ a už toto znie ako skvelá zábava. Fakticky však dostala vôňa Bvlgari Omnia Paraiba pomenovanie podľa dovolenkového rezortu. Ona sama je taká letná a dovolenková, takže sa s ňou nebudeme nudiť. Podľa mňa ide o dosť dobrý kúsok na vylepšenie atmosféry na pracovisku a navodenie bezstarostnej nálady. Alebo na jarnýletný deň, či už na pláži alebo doma. Táto ovocno – kvetinová novinka v turmalínovo belasom flakóniku začína sviežo a exoticky ako welcome drink na dovolenke. Bez žartu. Chýba mi už len papierový dáždniček, slamka a vypijem ju. Nie je to ale nápoj pre neplnoleté a nezrelé dámy, skôr niečo ženské a komplexnejšie.

Úvod a la Escada s modrým curacaom, limetkou, hruškou a marakujou sa neskôr rozvinie do omamnejšej a výraznejšej vône, ktorá už patrí k tým zapamätateľným. Vyrukuje s nečakaným tónom horkastého kakaa a kvetinovým srdcom z mučenky a gardénie. Hoci srdce pôsobí upokojujúco, mučenka bude dobrým nástrojom v rukách hypnotizérky a zábava neskončí. Vôňa flirtuje a dáva a dáva a stále rozdáva. Má v sebe veľa radosti ako rozjarená havajská tanečnica a súčasne upokojuje ako šum mora. Bvlgari Omnia Paraiba je ideálna vôňa na dovolenku alebo párty.

Kenzo Flower by Kenzo L´Elixir

Alberto Morillas, ktorý má na svedomí i novinku od značky Kenzo, vždy inklinoval k vytváranú zmyselných a mierne gurmánskych vôní. Inak to nie je ani v prípade vône Flower by Kenzo L´Elixir. Novinka v sebe spája presne to, čo dámy obdivujú v edíciach Amour a Flower. Z edície Flower si vzala romantiku a spôsob, akým vôňa pozýva ľudí k Vám. Jej púdrový poprašok, sladkosť a gurmánsky ovocný aspekt  sa mi však viac podobá na edíciu Amour.

Pre tentokrát neostalo miesto pre drevité tóny ani fialku tak typickú pre vôňu Flower by Kenzo. Kenzo Flower by Kenzo L´Elixir netiahne dokonca ani k Orientu. Je to kvetinovo – ovocná a gurmánska vôňa a jej základ s vanilkou, púdrovými tónmi a pralinkami mi pripomína viac mliečnu ryžu než číru kvetinovú odyseu. Nie je ale vyslovene čokoládová a ani oriešková, čo by sa podľa praliniek mohlo zdať a zaujímavé je, že púdrový základ nikdy neucítite na papieriku. Takto sa Vám bude zdať veľmi sladká a možno Vás odradí, ale tá pravá zábava príde až na koži, kde sa rozvinie v niečo úplne iné. Malina a mandarínka dávajú vôni nový zamatový rozmer, ktorý sme zatiaľ u Kenza nevideli. Výsledok je sladký až mierne sirupový, no s nápaditým dotykom kvetinového srdca, v ktorom cítim najmä kvet pomarančovníka. Flower bola vôňa na deň, novinka Flower by Kenzo L´Elixir patrí do spoločnosti na ktorúkoľvek dobu. Na prvé ovoňanie teplá a sladká, po uležaní ukáže aj svoju sviežu stránku a ľahkosť. Netreba s ňou sedieť doma. Bravó, Maestro Alberto!

Yves Saint Laurent Black Opium

Keď sa objavila parfumovaná voda Black Opium, neskrývala som svoje nadšenie. Spôsob, akým sa šírila v priestore, ako pôsobila, jej skvelá výdrž a kávové tóny s pikantným korením a jazmínom ma okamžite dostali. To bol ale Orient. Novinka – Black Opium toaletná voda – patrí do rodiny kvetinovo – drevitých pižmových vôní a má svetlejší flakónik, aby sme si ju nemýlili, no v ničom nezaostáva. Aj na toaletnú vodu vydrží na pokožke celé hodiny, je rovnako zmyselná a teplá, ale tiež o čosi rafinovanejšia. Hodí sa na deň i na večer pre svoju ľahkosť.

Vo svojej podstate sa podobá na EdP, ale sladkosť tu ustúpila sviežosti. Zábava na celej vôni je, že pôsobí ako stopa snehu za golierom. Nie je mi zima, ale o tých roztopených vločkách stále viem a v sáľavom teple kozuba so šálkou kávy v dlaniach sa cítim príjemne a predsa trochu romanticky. Priateľ mi zatiaľ varí čaj na odpustenie a ten v tejto kompozícii rozvoniava parádne, pretože sa mu ušlo miesto v srdci. To on (myslím ten čaj) je najviac zodpovedný za jej sviežosť a ovocie v úvode (mandarínka, čierne ríbezle, hruška, citrusy) má na tom tiež svoj podiel. Parfumovaná voda bola temná, Black Opium EdT bude rovnako záhadná, ale súčasne žiari ako tie plamienky a duch hravej pomsty, ktorý sa vo Vás ozýva. Zábava bude pokračovať a Vy svojho drahého touto vôňou a flirtovaním zvediete a potom mu to vrátite aj s úrokmi.

Dolce & Gabbana The One Essence

A zábava pokračuje, no v elegantnom orientálno – kvetinovom duchu typickom pre značku Dolce & Gabbana a jej edíciu The One. Parfumy The One Essence a The One sa na seba opäť podobajú, no práve odlišnosti ich robia unikátmi. Novinka The One Essence je prezentovaná ako pôvodná vôňa, ktorej hlasitosť sa zvýšila. Boli tu už vône stíšené a táto je pravý opak. Jej zložky sú takpovediac rovnaké, no v kompozícii chýba slivka a pižmo. Čo táto zmena spôsobila?

Absencia slivky ani pižma vôňu nijako nezhoršila. Životná esencia – vanilka, ambra a ovocie (najmä ťažšia broskyňa) – ostala. Vďaka chýbajúcim zložkám sa tak do popredia predrali púdrové kvetinové nôty a vetiver, ktorý tu dáva svoju charakteristickú horkosť v záverečnej fáze. Tento počin pridal vôni na intenzite, elegancii, priblížil ju viac ku klasike a rozšíril základňu fanúšičiek o novú vekovú kategóriu. Ak sa jej doteraz vyhýbali dámy v zrelom veku, už sa nebudú. Tento obláčik je delikátnejší a o čosi vhodnejší na denné nosenie než bola The One, ale pre svoju silu sa z neho môžete tešiť aj v dlhé jesenné a zimné večery.

Páčia sa Vám tieto novinky a bola by pre Vás zábava objavovať aj ďalšie nové vône? Navštívte Elnino.sk a sekciu Novinky v ponuke. A neváhajte sa o svoje zistenia podeliť v diskusii a so svojimi priateľmi.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This