Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 25.10.2018 v Novinky, Vône | Bez komentárov

Girls Can Do Anything

Girls Can Do Anything

Moderné poňatie nespútanej ženskej krásy a dômyselnosti, to je parfumovaná voda Zadig & Voltaire Girls Can Do Anything predstavená v roku 2018.  Vôňa, s ktorou vraj dievčatá zvládnu čokoľvek.

Osloboďte svoju osobnosť, zahoďte konvencie a pustite sa do všetkého, pre čo sa sama rozhodnete. Módny dom Zadig & Voltaire posiela ďalší odkaz smerujúci k rebélii a vôňu, ktorá vám dá k tomu odvahu i dôvod.

Girls Can Do Anything

Ako už sám názov napovedá, hlavnou myšlienkou koncepcie parfumovanej vody Girls Can Do Anything je oslobodiť ducha modernej ženy. Od obmedzujúcich konvencií, od predsudkov, klišé a stereotypov, ktoré ju zbytočne držia pri zemi. Predstavuje žiarivý príklad nepotláčaného až mierne bezočivého feminizmu. Hoci je jeho farbou dievčenská ružová, dáva zelenú experimentom a žehná akčným ženám, ktoré bez mihnutia oka konajú rozhodnutia.

Girls Can Do Anything môže byť vo svojej podstate úplne nová definícia ženskosti. Ženy nekategorizuje na staré a mladé, ale ich nazýva dievčatami. Veď vek je iba číslo. Žena v každom veku môže byť maximálne životaschopná a odhodlaná prekonať každú prekážku na svojej pretekárskej dráhe zvanej „život“.

Minimalizmus pre maximálny pôžitok

Nielen módne kolekcie, ale aj parfumy značky Zadig & Voltaire sa vyznačujú moderným minimalistickým štýlom a zmyslom pre detail. Preto keď pred 2 rokmi kreatívny riaditeľ M. Gillier prišiel s víziou budúcej novinky, mal jasnú predstavu o vôni vytvorenej iba z niekoľkých čistých ingrediencií. Tie ovládnu kľúčový dojem z vône a nebudú zmysly ničím rozptyľovať. Toto jeho trochu odvážne rozhodnutie viedlo k vzniku unikátu. Dámska novinka Zadig & Voltaire Girls Can Do Anything je totiž úplne prvá dámska vôňa, ktorú radíme medzi orientálne fougere parfumy. Tie boli doteraz takmer výhradne pre mužov, alebo unisex.

Fíha, papraď vo vôni pre dámy?

Pre niekoho môžu byť už samotné akordy papradín trochu podivné. Papraď má v sebe zemitosť i stopy zelene a niečo, čím mne osobne pripomína mach. Typický mužský prvok. Avšak čo ako sa to môže zdať neuveriteľné, v dámskom parfume nebola použitá prvýkrát. Už vlani ju do svojej novej vône White Tea pridala značka Elizabeth Arden a vznikla z toho kompozícia plná čistoty. Aj v prípade novinky Girls Can Do Anything bola papradina majstrovsky zladená so zvyškom vonných tónov.

Kvapka bergamotu a chrumkavá hruška v úvode spoločne s pomarančovým kvetom stimulujú prvé čuchové dojmy. Prvých 10-15 min tak na mňa pôsobí trochu ostrejšie, ako keby som mala česť s unisex parfumom.

Čoskoro ostrosť vystrieda pižmovo-sladké pokušenie. Či zaň vďačíme nektáru z kvetov tak typickému pre dámske parfumy? Ani náhodou. Takéto prvoplánové rozhodnutie by sa zásadne priečilo štýlu i povesti Zadig & Voltaire. Nerobia vône, s ktorými zapadnete do davu. Fazuľa tonka, to je srdcová a kľúčová zložka, ktorá v značnej miere utvára charakter novinky roka 2018.

Vďaka výdatnej dávke sladkej vanilky, pižma a suchého drevitého základu sa môže vôňa Girls Can Do Anything pochváliť úctyhodnou 12-14 hodinovou výdržou. Osobne odporúčam práve kvôli charakteru základu novinku testovať priamo na pokožke a nespoliehať sa na papierik. Na papieriku sa vanilka s drevom nikdy neukáže tak ako na koži. Môže vás šokovať tak príjemne ako reakcia mojich priateľov. Povedali, že som ich nesklamala a zasa mám na sebe niečo roztodivné, čo však na mne vonia úplne božsky.

Ak ste aj vy našli zamilovanie v netradičnej vôni Thierry Mugler Aura, potom určite zvládnete i túto novinku. Ďalšie šokujúce a netradičné spojenie vanilky s papraďou, hruškou a tonkou je presne to, čo na vôni Girls Can Do Anything budete milovať.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This